Filmově pojatý příběh se tentokrát motá kolem prstenu hlavního hrdiny Nathana Draka, který získal ještě jako malý chlapec, a to zrovna, když se seznámil se svým dnes už nepostradatelným druhem Sullym. Právě Drakův prsten je klíčem k nalezení ztraceného pouštního města Aram, přezdívaného Písečná Atlantida. Na svých cestách se hrdina podívá po celém světě a hráči tak uvidí krásně zpracovanou Kolumbii, Velkou Británii, Francii, Sýrii nebo Jemen. O exotiku ve hře nouze není.

Drake dokáže k postupu ve hře využít cokoliv, i lustr
Drake dokáže k postupu ve hře využít cokoliv, i lustr
Autor: Sony

Nathan Drake – dobrodruh a akrobat

Hlavní hrdina je nesmírně fyzicky a akrobaticky nadaný. Nedá mu problém lézt po úzkých římsách, nebezpečných svazích, horách, propastech, prostě všem, co mu jeho dobrodružné cesty připraví. Pokud máte rádi hry s nadpřirozeně zručnými hrdiny jako Tomb Raider nebo Prince of Persia, z třetího Uncharted budete nadšeni. Všechny zmiňované hry jsou si navíc tematicky více než podobné. Drake také není žádné ořezávátko. Popravdě si docela libuje v pěstních soubojích, které mu nyní jdou i proti četné převaze. Protivníky si můžete přehazovat dle libosti a udávat tak tempo soubojů. K tomu poslouží i chytře nastavený kryt a protiútok.

Střelby si ve hře užijete dostatek, ale mohla by být propracovanější
Střelby si ve hře užijete dostatek, ale mohla by být propracovanější
Autor: Sony

Neohrabané přestřelky

Drakovi nejsou cizí ani střelné zbraně. Ve hře narazíte na pistole, kulomety, brokovnice, ostřelovačky nebo raketomety. Při střelbě se můžete i krýt a nastanou situace, že budete muset po nepřátelích pálit, i když zrovna visíte na skále za jednu ruku. Bohužel působí přestřelky neohrabaným dojmem, často jsou pomalé a radost ze střelby po nepřátelích často ani nepociťujete. Na střelbě by bylo potřeba ještě zapracovat. Pokud se ale vyžíváte v naprosto nesmyslných, nereálných, avšak na pohled efektních akčních scénách, Uncharted 3: Drake's Deception je hra pro vás. Kde jinde uvidíte padat náklaďák z letadla, kterého se zachytíte, vyšplháte zpět a po následném výbuchu si chytnete ve volném pádu padák a přistanete? Tato hra je králem absurdních akčních scén!

Sully je Drakův věrný společník, nikdy ho nenechá na holičkách
Sully je Drakův věrný společník, nikdy ho nenechá na holičkách
Autor: Sony

Lámeme si hlavu nad hlavolamy

Drake je stejně jako Indiana Jones dobrodruhem pátrajícím v nejrůznějších kobkách, kde musí k odhalení prastarých tajemství a postupu dál vyřešit nejrůznější hlavolamy. Ty nejsou v třetím Uncharted kdovíjak těžké, ale kdyby se vám přece jenom začalo kouřit z hlavy, hra umožňuje zapnout chytré nápovědy, takže vás vždy někdo z vaší dobrodružné výpravy navede, jak si s nastalým problémem poradit. Navíc velmi chytře a nenápadně! Při prozkoumávání pokladů a kobek navíc oceňujeme, jak hlavní postava reaguje na prostředí. Drake se opírá o zdi, prodírá škvírami a i jízda na koni je úchvatná.  U téhle hry je téměř nemožné se nudit.

Video
délka: 02:18.80

Takto vypadá nejhezčí konzolová hra Sony

Multiplayer není do počtu

U hry natolik orientované na příběhovou kampaň, jako u Uncharted 3: Drake's Deception by si neznalý hráč možná i řekl, že multiplayer je zde přítomný jen aby se neřeklo. I když není tak zábavný jako hra pro jednoho hráče, stejně zaujme. Je orientovaný na akci a nabízí celou řadu režimů jako klasický deathmatch všichni proti všem, zajmi vlajku, kradení pokladů a další. Za vyzdvihnutí stojí kooperativní režim, který dokonce obsahuje příběhové prvky. V roli hlavních postav kampaně budete muset zachránit poklad ze spárů padouchů nebo spolupracovat, abyste se dostali k cíli. Arény do multiplayeru jsou pěkně zpracované a interaktivní. Jedna se dokonce odehraje v písečné bouři, zatímco další začínáte při náskoku do letadla a končíte po přistání.

Fotogalerie
6 fotografií

Nejhezčí konzolová hra?

Uncharted 3: Drake's Deception je na první pohled, i na kterýkoliv další, naprosto úchvatně vizuálně zpracovanou hrou. Do detailů propracované prostředí, neskutečná animace postav a ty nejnáročnější efekty hra zvládá bez jakéhokoliv zpomalení. Některé obrazové výjevy ze hry vám prostě vezmou dech. Pokud platí, že Battlefield 3 je v současnosti nejkrásnější hrou pro PC, na konzolích to je jasně Uncharted 3: Drake's Deception. Vše navíc podkresluje filmová hudba, které taktéž nelze cokoliv vytknout. Dabing postav je na poměry videoher na bezkonkurenční úrovni a vy tak věříte, že hlasy které slyšíte odjakživa patřily polygonovým postavám na obrazovce. Pokud byste jim nerozuměli, žádné strachy, tento megahit má profesionální české titulky! Uncharted 3: Drake's Deception je od začátku do konce radost hrát.

Hodnocení Blesk.cz: 9/10

Plusy:

Fenomenální vizuální zpracování

Hratelnost plná akce, akrobacie a hádanek

Skvělý dabing a české titulky

Hratelnost vás chytne a nepustí

Multiplayer pobaví

Minusy:

Nic moc přestřelky

Infobox

Datum vydání: 2. listopad 2011

Platformy: PlayStation 3

Cena: 1499 Kč

Výrobce: Naughty Dog

Vydavatel: Sony

Distributor v ČR: Sony

Jazyk: AJ + CZ titulky