Ve sloupku pro týdeník Bloomberg Businessweek vyjádřil přesvědčení, že jeho oznámení by mohlo pomoci dalším gayům. Podle agentury AP je Cook, který v sobotu oslaví 54. narozeniny, zatím nejznámějším šéfem velké firmy, který se veřejně přihlásil k homosexualitě. Apple je známý především výrobou telefonů iPhone a tabletů iPad.

Cook uvedl, že homosexualitu nikdy neskrýval, ale také se k ní nikdy veřejně nepřihlásil. Léta o ní ale otevřeně hovořil s mnoha lidmi a také řada jeho kolegů z firmy ví, že je gay. Cook ve svém článku napsal, že rozhodnutí odhalit svou sexuální orientaci nebylo snadné, ale věří, že tím pomůže dalším homosexuálům.

„Uvědomil jsem si, že má touha po soukromí mi bránila v tom, abych učinil něco důležitějšího," napsal Cook. Dodal, že je na svou homosexualitu hrdý a že "být gayem je jedním z největších darů", které mu bůh dal.

Cook rovněž v článku napsal, že má to štěstí pracovat pro firmu, která "miluje kreativitu a novátorství a ví, že ty mohou vzkvétat, pokud přijmete rozdílnost lidí". Cook řekl, že se nadále bude snažit, aby byl co nejlepším ředitelem, a bude se dál osobně zasazovat o rovnost mezi všemi lidmi.

Fotogalerie
6 fotografií