HBO svou novou online streamovací službu HBO Max spustilo na konci května 2020. Služba divákům nabídla obsah studií Warner Bros i televize HBO. K tomu přidala i řadu nových seriálů připravených čistě pro novou službu.

Fanoušci v České republice se ovšem nové služby HBO Max zatím nedočkali. Nová streamovací služba totiž spustila pouze v USA. Evropa a zbytek světa se měla alternativy Netflixu dočkat až později. Toto rozhodnutí zkazilo plány fanouškům komiksové Wonder Woman. Nový film s Gal Gadot v hlavní roli totiž kvůli koronavirové pandemii neměl klasickou premiéru v kinech. Té se dočká právě na HBO Max.

HBO Max v ČR: Dočkáme se v druhé polovině roku 2021

Fanoušci v ČR premiéru na HBO Max ovšem nestihnou. Na konferenci Web Summit totiž zástupci streamovací služby z dílny WarnerMedia přiblížili, že diváci v Evropě a Jižní Americe se služby dočkají během druhé poloviny roku 2021.

Rozdíl mezi HBO Max a HBO Go

V Česku i v dalších státech přitom již nyní funguje streamovací služba HBO Go. Řada lidí se proto ptá, jaký rozdíl bude mezi HBO Max a HBO Go. Odpověď přitom tkví především v obsahu. HBO Max má fungovat jako streamovací platforma pro celou skupinu WarnerMedia.

Díky HBO Max tak budou lidé mít přístup k veškerému obsahu, který našli na HBO Go. Kromě toho by na platformě ovšem měly být i pořady dalších stanic, jako TBS nebo Cartoon Network. Na Konferenci Web Summit zástupci společnosti zároveň zdůrazňovali, že se od konkurence chtějí odlišit i způsobem prezentace svých pořadů na platformě.

Na výběrech a doporučení obsahu pro diváky by se dle nich měli více podílet lidé. Platformy jako Netflix přitom při doporučování nových filmů spoléhají především na počítačové algoritmy.

Cena HBO Max: Jaká bude ve srovnání s konkurencí?

HBO Max se v USA rozhodlo účtovat si za svou službu 14,99 dolaru (asi 320 Kč). Uživatelé současné streamovací služby HBO Go, kterou HBO Max v USA nahradila, by se tak měli připravit na zdvojnásobení ceny, předplatné HBO Go totiž v současnosti v Česku stojí 159 Kč měsíčně. Podobnou cenu si za Prime Video účtuje i americký Amazon, kde základní předplatné vyjde na 5,99 eura. Netflix pak v základním předplatném vyjde na 199 Kč měsíčně.