Bonding zajistí modem Terminátor, který bude v ceně tarifu. Podle Martina Čejky, ředitele fixních služeb O2, je prý technologie dostupná pro více než milion domácností. Jestli půjde využít i na vaší adrese a jaké maximální rychlosti se dočkáte, má prozradit web zrychlujeme.cz. Zatím ale na něm o bondingu není ani zmínka a navíc pro zjištění dostupnosti je nutné zadat telefonní číslo (stačí si nějaké vymyslet).

TIP: Cetin změní asymetrii VDSL a zrychlí upload. Ale jen někde

Podle Cetinu, který metalickou infrastrukturu provozuje, byl za začátku roku v dosahu sítě 4,2 milionu přípojek. Z toho na 60 % je k dispozici rychlost 100 Mb/s a víc, na 23 % pak 50 Mb/s, na 8 % 20 Mb/s. O2, které disponuje aktuálními čísly a pravděpodobně už počítá i s bondingem, tvrdí, že na 41 % domácích přípojek je k dispozici 250 Mb/s, na 32 % pak 100 Mb/s, na 12 % až 50 Mb/s a na 15 % je to do 20 Mb/s.

Schéma bondingu
Schéma bondingu
Autor: O2

Konkurenční T-Mobile ani Vodafone zatím bonding v síti Cetinu neposkytují, na trhu jsou ale menší operátoři, kteří jej spolu Terminátorem již mají. Jde o AIM, Český bezdrát, Metronet, Quadruple nebo ÚVT, viz náš přehled poskytovatelů VDSL, v němž najdete ceny tarifů i dostupnosti služeb jako veřejné IP adresy nebo právě Terminátor.