Podobnou funkci můžete znát i z dalších prohlížečů. Chrome například uvolňuje nepoužívané stránky v případě, že je nedostatek systémových prostředků a podobně se chová Firefox. V rámci Edge chystá ale Microsoft něco trochu jiného – záložky se totiž uspí po chvíli nepoužívání nehledě na to, zda je k dispozici dostatek výkonu, či nikoliv. 

TIP: Microsoft vylepšil prohlížeč Edge, dostal nové nástroje a funkce

Novinku si můžete vyzkoušet v rámci Canary verze prohlížeče po zadání adresy edge://flags. Zde stačí vyhledat sleeping a zobrazí se tři dostupné volby. Funkce je tak prozatím experimentální, již nyní si ale můžeme vyzkoušet, jak funguje. Po jejím aktivování se začnou uspávat záložky, což poznáte snadno – jsou zašedlé a po najetí myší se zobrazí i dodatečná informace, že je záložka uspaná.

Díky aktivování je tak možné předejít tomu, aby si prohlížeč vzal příliš mnoho z výkonu počítače, a ovlivnil tak i jiné programy. Nevýhoda ale spočívá v opětovném načítání stránek – je pomalejší, než jak jsme zvyklí. Prozatím se ale jedná o betaverzi a konečný produkt se může značně lišit v provedení.

Novinka je aktuálně dostupná v Canary verzi prohlížeče, do finální se tak dostane nejdříve za několik měsíců – pokud se tedy Microsoft nerozhodne funkci zaříznout.