Přiznal, že zkušenosti Microsoftu, jeho vize a počet streamerů se nesešly v optimální rovnováze, a proto se rozhodli službu k 22. červenci ukončit. Tým starající se o Mixer teď začal spolupracovat s Facebookem a pomůže současnou komunitu snadno migrovat do jeho služby Gaming. Kolem ní se každý měsíc točí 700 milionů uživatelů.

TIP: Twitchi se propadla sledovanost, ztratil některé oblíbené streamery. Stále je ale větší, než konkurence

Mixer ve FAQ vysvětluje, co streamery a partnery během přechodného období čeká. Facebook Gaming jim ve většině případů poskytne stejné možnosti a partnerství se mezi oběma službami přenese. Uložená videa ale bude třeba ručně stáhnout a nahrát jinam. Uživatelé Xboxu One pak nebudou moci přímo streamovat na Facebook, ale budou muset využít PC se zachytávací kartou a zvláštním softwarem.

Microsoft se ke streamování dostal v srpnu 2016, kde koupil nadějnou službu Beam. Tu o rok později přejmenoval na Mixer a oznámil velké ambice. Plně ji integroval do Xboxu i Windows a lákal hvězdy z Twitche, kteří s sebou měli přinést část komunity. Na svou stranu dostal i toho největšího – Tylera Blevinse vystupujícího pod přezdívkou Ninja.

TIP: Microsoft to ještě se streamováním her nevzdává. Neúspěšný Beam přejmenoval na Mixer a přidává nové funkce

Nakonec ani miliony utopené v Mixeru nestačily. Twitch je stále neotřesitelný, stále roste YouTube Gaming a do oboru mezitím vstoupil právě i Facebook.

Podle Spencera ale nešlo o promarněnou příležitost. Firma se toho zase hodně naučila o hrách, což může využít na PC i konzolích. Kromě toho si ověřila technologie pro distribuci ultra-low latency videa v reálném čase a tyto zkušenosti chce zužitkovat i v podnikové sféře, jmenovitě v aplikaci Teams.