Po devadesáti dnech "uzavřeného" testování sítě je možné se do Google+ přihlásit bez pozvánky. Po celou dobu testování se postupně otevíraly nové funkce (např. hry). Postupných vylepšovacích kroků bylo 100, tím posledním je právě možnost se registrovat. Jedinou podmínkou je věk nad 18 let (kdo ho ověří?) a účet na Googlu.

Svět se točí v kruzích

O čem je Google+ a proč na něj jít místo Facebooku? První možností je, že nesnášíte Facebook nebo na něj jednoduše nechcete. Google+ klade větší důraz na roztřídění kontaktů do takzvaných kruhů. Všichni tedy nejsou vašimi přáteli.

Utvoříte kruhy jako Rodina, Přátelé, Spolužáci, Fotbal, Hospoda, Kurz pletení... je to jen na vás. S těmito kruhy poté sdílíte informace, které chcete. Možností samozřejmě zůstává vše vytrubovat všem do světa. Síť navíc umožňuje ostatní uživatele pouze sledovat (podobně jako na Twitteru). Veřejné příspěvky se tedy mohou objevovat i cizím lidem. Tuto funkci nyní okopíroval i Facebook.

Videochat v mobilu

Posledními novinkami na Plusu jsou spojené hlavně s videochatováním, které jsou zde nazvány Hangouts. Nově je bude možné provádět i přes mobilní telefon s operačním systémem Android a iPhone. Aplikaci si stáhnete buď na Marketu, nebo v App Store. Apple bude muset aplikaci schválit, takže jablíčkáři si chvíli počkají.

Chat s přidanou hodnotou

Při setkání na Hangoutu bude dále umožněno sdílet svou obrazovku počítače, společně kreslit nebo vytvářet textový či tabulkový dokument. Google tuto funkci pěkně prezentuje na příkladu organizace párty. V tabulce se vyplní, co je potřeba přinést a kdo to přinese.

Hangouty bude taktéž možné živě sledovat jako divák. Tímto způsobem nebude problém například uspořádat veřejné debaty. Nově je zaveden i vyhledávač, který vám naservíruje uživatele nebo jejich příspěvky dle požadovaného hesla.

Google+ se tímto dostává do fáze "beta". Je to tedy stále test, ale díky veřejnému přístupu se pravděpodobně velice brzy rozroste. Uvidíme, jak si povede v souboji s konkurencí. A zvláště buďme zvědaví na to, s čím se vytáhne Facebook.

Fotogalerie
3 fotografie