Ač se už od roku 2019, kdy se objevila na veřejnosti naposledy, říkalo, že má lehké problémy s chůzí a potřebuje asistenci, neztrácela energii a chuť do života. „Už jen pět dní! Tuto sobotu vyjde dokument TINA. Tak moc se těším, až se o tento film s vámi podělím – když jsem viděla koncertní scény, znovu jsem prožívala některé z nejpyšnějších okamžiků mého života. Prostě jsem si musela sama zpívat a tančit po celém obýváku,“ vzkázala Tina 21. března 2021 svým fanouškům na twitteru. To bylo také vůbec naposledy, kdy se fanouškům ukázala z domácího prostředí, když stála před velkou obrazovkou.

Její poslední veřejné vystoupení ale bylo mnohem dřív. Začátkem listopadu 2019 se osobně zúčastnila premiéry muzikálu Tina – The Tina Turner Musical v New Yorku. Tehdy jí doprovázel manžel Erwin Bach a po červeném koberci šla za ruku s moderátorkou Oprah Winfreyovou.

Video
Video se připravuje ...

Zemřela Tina Turner (†83): Její dům je v obležení fanoušků a květin! reuters

Na své poslední turné k 50. výročí své kariéry se vydala v roce 2008 ve svých 69 letech. Začala v Severní Americe, kde odehrála 37 koncertů a vydělala téměř 48 milionu dolarů, tedy přes 1 miliardu korun. Obrovský úspěch sklidila i v Evropě, kde vyprodala 53 koncertů a na účtu jí rázem přistálo dalších 85 milionů dolarů, tedy téměř 2 miliardy korun. Celosvětové turné zakončila posledním koncertem 5. května 2009 v Sheffieldu v Anglii.

Tina chtěla svou kariéru ukončit ještě předtím, to jí ale rozmluvila Sophie Lorenová. „Byla jsem na přehlídce Armani v Miláně a povídala jsem si se Sophií Lorenovou. Řekla jsem jí, že si dávám pauzu. Zeptala se mě na jak dlouho? Já odpověděla, že na sedm let. Řekla: „Dej pokoj, lidi tě chtějí vidět. Vrať se zpátky do práce“, řekla v roce 2008 Tina i moderátorce Oprah Winfreyové. Poté na předávání cen Grammy vystoupila v duetu s Beyoncé, a to ji znovu nakoplo. Na popud Lorenové zavolala svému manažerovi a oznámila mu, že je na čase vyjet na turné.

Začátek kariéry

Turnerová, vlastním jménem Anna Mae Bullocková,  začala svou kariéru s kapelou svého budoucího manžela Ikeho Turnera Kings of Rythm v roce 1957. O tři roky později už začala vystupovat jako Tina Turner a s Ikem vydali světové hity jako River Deep – Mountain High, Proud Mary nebo Nutbush City.

V 80. letech pak začala její hvězdná kariéra šplhat na vrchol. Vydala album Private Dancer a za hity jako What´s Love Got to Do with It, We Don´t Need Another Hero, The Best nebo Golden Eye bořili první příčky světových hitparád a hudebních cen. V roce 1988 se dokonce zapsala do Guinessovy knihy rekordů jako sólový interpret s největším platícím publikem, kdy jí na turné přišlo 180 tisíc lidí.

Fotogalerie
54 fotografií