Steve Mackey hrál ve skupině Pulp během desetiletí jejích mezinárodních úspěchů. Nahrál s ní pět studiových alb: Separations, His 'n' Hers, Different Class, This Is Hardcore a We Love Life. Kromě toho se jako skladatel, producent či remixér podílel i na nahrávkách jiných interpretů včetně Arcade Fire, Florence and the Machine, Black Box Recorder nebo Death in Vegas. Byl také kurátorem hudby pro umělecké výstavy. Ve čtvrtek 2. března 2023 zesnul.

Ačkoliv o příčině jeho smrti nebyly zveřejněny žádné podrobnosti, skrze jeho instagram jeho žena odhalila, že zesnul po třech měsících v nemocnici, kde bojoval o život se vší silou a odhodláním“Steve byl nejtalentovanější muž, jakého jsem kdy poznala, výjimečný hudebník, producent, fotograf a filmař. Zbožňovali ho všichni, jejichž cesty zkřížil v mnoha tvůrčích disciplínách, které dobyl,“ zavzpomínala novinářka Katie Grandová na svého muže.

Skupina Pulp v čele se zpěvákem Jarvisem Cockerem (59) stála v 90. letech v čele hudební vlny britpop, měla hity jako Common People či Disco 2000. Mackey se ke kapele vrátil po její devítileté přestávce. V letech 2011 a 2012 absolvovali světové turné, v roce 2013 vydali svou prozatím poslední nahrávku, singl After You. Baskytarista však loni v říjnu oznámil, že se nezúčastní série reunionových koncertů, které se mají uskutečnit koncem letošního roku. Nikoho ale tehdy nenapadlo, že bojuje s vážnou nemocí...

Oplakávat Stevea bude nejenom ona, ale i jejich syn Marley, muzikantovi rodiče Kath a Paul a také jeho sestra Michelle. „Bude nám chybět víc, než slova mohou vyjádřit,“ dodala u černobílého snímku zesnulého umělce, jenž mimochodem zazářil i ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár. Společně s Cockerem, Jonnym Greenwoodem (51) a Philem Selwayem (55) z Radiohead a ještě několika dalšími hudebníky ztvárnili fiktivní kapelu The Weird Sisters, co hrála na plese mladých kouzelníků.

Video
délka: 02:41.24
Video se připravuje ...

Smrt matky a syna, vražda a sebevražda? Babiš odmítl debatu! A Feri zná termín soudu. Bára Horáková, Lukáš Červený, youtube

Fotogalerie
19 fotografií