Právník Hannah Gutierrez-Reedové Jason Bowles vystoupil ve videorozhovoru pro TMZ Live a popsal, jak podle něj došlo k tragédii na natáčení westernu Rust, při které byla zastřelena hlavní kameramanka Halyna Hutchinsová (†42). 

V rozporu se všeobecným míněním prý celý incident vůbec nebyl vinou zbrojířky Hanny Gutierrez-Reedové, která měla za zbraně zodpovídat. Hannah totiž prý požádala asistenta režie Davea Hallse (54), aby jí řekl, až bude Baldwin potřebovat osudnou zbraň, aby ji předem zkontrolovala a předala herci instrukce, jak s ní zacházet. Halls ale prý nic takového neudělal a pistoli prostě strčil do ruky Baldwinovi. 

Podle Bowlese navíc na zbrojířku padalo příliš mnoho povinností, které nebylo v jejích silách zvládnout. Kromě zbraní se totiž musela starat i o ostatní rekvizity.

Gutierrez-Reedová měla již před tragickým incidentem upozornit produkci, že kvůli množství povinností nezvládá věnovat tolik pozornosti zbraním, kolik by bylo potřeba, požádala, zda by se na úkor jiných rekvizit mohla více soustředit právě na zbraně. Tato žádost jí ale byla zamítnuta. 

Hannah Gutierrez-Reedová byla stejně jako Alec Baldwin, který stiskl spoušť a vypálil osudný náboj, obviněna z neúmyslného zabití. Pokud budou shledáni vinnými, hrozí jim oběma až 5 let za mřížemi. 

Video
Video se připravuje ...

Jak došlo k výstřelu Aleca Baldwina? Podívejte se na animaci nehody! Reuters

Fotogalerie
107 fotografií