První role Brooke Shieldsové byla ve filmu Pretty Baby (Děvčátko), jenž je dodnes považován za jeden z nejkontroverznějších hollywoodských filmů. Teprve jedenáctiletá Shieldsová hraje mladičkou prostitutku, o níž se uchází různí perverzní klienti. Vrcholem je pak intimní scéna, při které se nahá herečka líbá s devětadvacetiletým Keithem Carradinem.

Raketový nástup

Film po svém uvedení spustil skandál. Filmová společnost ihned film stáhla z distribuce a společnost nařídila některé scény vystřihnout. Aféra nicméně Shieldsové zařídila raketový začátek kariéry.

Již ve čtrnácti letech se dostala na obálku časopisu Vogue a o rok později se stala tváří nové kolekce džínsů od Calvin Klein. Lechtivou reklamu rámoval slogan: „Chcete vědět, co mám pod mými calvinkami? Nic.“

Matka manažerka

Dle Daily Mailu Shieldsovou k filmu přivedla její vlastní matka. Rozvedená alkoholička si přála mít ze své dcery filmovou hvězdu a tlačila ji mimo komfortní zónu. Už od útlého věku, kdy si její vrstevníci hráli spolu na hřišti, vyrůstala s vědomím, že bude slavná modelka.

Například matka Brooke přemlouvala, že „intimní scény ve filmu jsou jenom jako“. Dospělé prostředí však silně ovlivnilo její psychický vývoj. Sama herečka říká, že se snažila oddělovat sexualizované filmové já od soukromého. Tuto techniku nazývala schopností přežití.

Nejslavnější americká panna

Navzdory tomu, že Shieldsová po celá 80. léta platila za sexsymbol, v rozhovorech říkala, že o panenství přišla až ve 22 letech. Bulvární média ji posměšně titulovala za „nejslavnější americkou pannu“. Své tajemství skrývala až do letošního roku, kdy byl uveden biografický snímek s názvem Pretty Baby.

Herečka zde přiznala, že ji ve 22 letech znásilnil nejmenovaný muž z filmového průmyslu, s nímž měla schůzku o její budoucí kariéře. Když chtěla odejít z hotelového pokoje, muž se na ni vrhl. Kvůli šoku a strachu o život se nedokázala bránit. Poté, co vše skončilo, nastoupila do taxíku a celou cestu ke kamarádce plakala.

Média nyní spekulují o identitě násilníka. Dle některých by mohlo jít o odsouzeného producenta Harveyho Weinsteina, jelikož příběh se velice podobá traumatickým zkušenostem jeho obětí.

Video
Video se připravuje ...

Ikonické plážové scény Videohub

Fotogalerie
29 fotografií