O skonu známého kytaristy informovala rodina v prohlášení pro magazín People. „Jménem rodiny sdílíme s hlubokým zármutkem zprávu o odchodu Jeffa Becka. Poté, co se náhle nakazil bakteriální meningitidou, včera pokojně zemřel. Jeho rodina žádá o soukromí, zatímco se vyrovnává s touto obrovskou ztrátou,“ uvedli.

Náhlá smrt Jeffa zdrtila herce Johnnyho Deppa, se kterým vystupoval, a loni se dokonce v rámci turné zastavili i v Praze.

Měli opravdu blízké přátelství, byli si nesmírně blízcí a ještě více se sblížili během loňského léta, kdy byli na společném turné. Nemoc přišla opravdu rychle a za posledních pár týdnů se to všechno rychle zhoršilo,“ tvrdí zdroj magazínu People.

Johnny byl u Jeffovy postele spolu s dalšími rockovými hvězdami před jeho smrtí,“ dodal zdroj.

Video
délka: 08:40.72
Video se připravuje ...

Johnny Depp na červeném koberci: Pozdrav česky a ukradený mikrofon Blesk

Odchod legendárního kytaristy zarmoutil i frontmana kapely Rolling Stones Micka Jaggera (79). „Se smrtí Jeffa Becka jsme ztratili úžasného muže a jednoho z nejlepších kytaristů na světě. Bude nám všem moc chybět.

Kytarista Stounů Ronnie Wood (75) rovněž přidal kondolenci: „Teď, když Jeff odešel, mám pocit, jako by jeden z mých bratrů opustil tento svět a bude mi moc chybět. Posílám soustrast Sandře, jeho rodině a všem, kteří ho měli rádi. Chci mu poděkovat za všechny naše první společné dny ve skupině @TAG, kdy poprvé dobyl Ameriku. Hudebně jsme porušovali všechna pravidla, byl to fantastický, přelomový rock'n' roll! Poslechněte si neuvěřitelnou skladbu ‘Plynth’ na jeho počest. Jeffe, vždycky tě budu milovat. Bůh žehnej.“ 

Za přítele pláče i zpěvák Rod Stewart (78): „Jeff Beck byl na jiné planetě. Vzal mě a Ronnieho Wooda do USA na konci 60. let ve své kapele Jeff Beck Group a od té doby jsme se neohlédli zpět. Byl jedním z mála kytaristů, kteří při živém hraní poslouchali, jak zpívám a odpovídám. Jeffe, byl jsi nejlepší, můj chlape. Díky za všechno. Odpočívej v pokoji.“

Fotogalerie
42 fotografií