V dychtivě očekávaném pokračování Johna Wicka s názvem Ballerina hraje kromě „Nea z Matrixu“, tedy Keanu Reevese, a půvabné Any de Armasové také hvězda seriálu Živí mrtví Norman Reedus (54) anebo třeba Gabriel Byrne (72), kterého nejspíše představovat ani nemusíme. A vrátí se i některé z těch starších postav, třeba Lance Reddick (60), Ian McShane (80) či Anjelica Hustonová (71).

Představitelka hlavní ženské role, Ana de Armasová, se teď objevila v The Tonight Show moderátora Jimmyho Fallona (48), kde se rozpovídala o náročném natáčení v našem hlavním městě. „V Praze jsme natáčeli čtyři měsíce, zbývá nám ještě měsíc. Ale já mám bolesti. Mé tělo, záda, všechno mě bolí. Jsem celá pohmožděná,“ postěžovala si na fyzicky náročný vznik nového filmu, který bude nepochybně plný intenzivních akčních scén.

Bolest potlučeného těla však vyvažuje její spolupráce s Reevesem, jenž je, jak se zdá, neúnavným superhrdinou i na place. „Je úžasný. Tím chci říct, že Keanu je prostě Keanu,“ rozplývá se nad hercem, s nímž si už v minulosti zahrála ve snímku Nebezpečné pokušení. To ale nepochybně nebylo tak náročné, šlo totiž o erotický thriller, kdežto nyní spolu místo divoké soulože předvádějí přestřelky a bitky.

„Onehdy jsme spolu zkoušeli naši velmi obtížnou kaskadérskou scénu a tenhle muž se mnou jen koulí a hází a dělá tyhle šílené kousky... A já si říkám, vždyť já si vlastně nemám nač stěžovat,“ smála se v interview de Armasová, která je nominována na Zlatý glóbus za svůj výkon ve filmu Blonde. Tam slavná tmavovláska ztvárnila legendární herečku Marilyn Monroe (†36).

Pokud Ana cenu získá, pravděpodobně za ni poděkuje online z České republiky, podobně jako minulý rok herečky Rosamund Pikeová (43) a Gillian Andersonová (54). Pro de Armasovou nejde mimochodem o první natáčení v tuzemsku, již dříve ji sem vítr zavál při vzniku netflixovského akčňáku The Gray Man.

Natáčení Balleriny každopádně bude pokračovat nejenom v Praze u Národního divadla, kde mnohé scény vznikaly už v prosinci, a v samotném centru naší stověžaté matičky, ale také na Moravě a v městě Štramberk za Ostravou. To vše až do začátku února, následovat bude postprodukce. Spin-off Johna Wicka se pak v kinech objeví až v průběhu roku 2024.

Fotogalerie
82 fotografií