Kanye West si pořádně zavařil. Po jeho nechvalně proslulých antisemitských výrocích s ním ukončily spolupráci značky GAP, luxusní Balenciaga, sportovní Adidas či módní časopis Vogue.  

 „Do p*dele s Adidasem“

Společnost Adidas nejprve celou záležitost chtěla vyřešit soukromě, mezi lidmi ale vznikla petice, aby spolupráci okamžitě rozvázala. Dokument si získal desítky tisíc podpisů a podpořily ho i některé celebrity. Společnost přání zákazníků nakonec vyslyšela. A Ye to zjevně nebere vůbec dobře... „DO P*DELE S ADIDASEM! JÁ JSEM ADIDAS! ADIDAS ZNÁSILNIL A UKRADL MOJE NÁVRHY,“ rozohnil se v reakci na instagramu. Značka převážně sportovního oblečení spolupracovala s Westovou společností Yeezy téměř deset let.

Před společností Balenciaga se ale naopak snažil tvářit nezaujatě. „O žádné peníze nepřicházím. Den, kdy mě Balenciaga sundala ze svých stránek, byl jedním z nejvíce osvobozujících v mém životě,“ prohlašoval pro TMZ. Pravda je ovšem taková, že po sérii zrušených závazků oficiálně ztratil status dolarového miliardáře a jeho vyhlídky do budoucna rozhodně nejsou růžové. 

Advokáti „vzali roha“

Vedle značek a společností se s Westem navíc rozloučil i jeho právní tým, který ho zastupoval během rozvodu s Kim Kardashianovou. Za Westem stála prestižní newyorská advokátní kancelář Cohen Clair Lans Griefer Thorpe & Rottenstreich LLP.

Pro Westa pracovali například Bernard Clair či Bob Cohen – a že jde o skutečně „velká zvířata“ napovídá i seznam jejich bývalých klientů. Patří sem například exmanželka Billa Gatese (66) Melinda Gatesová (58), herec Chris Rock (57) nebo bývalá manželka někdejšího starosty města New York Rudyho Giulianiho (78) Judith Nathanová (67). 

Deppova právnička rychle vycouvala

West nedávno oznámil, že řady jeho právníků rozšířila i Camille Vasquezová, která se proslavila svou prací pro Johnnyho Deppa, jemuž dopomohla k vítězství nad Amber Heardovou v soudu o pomluvu. Také ona ale rychle vzala zpátečku. Uvedla, že s Westem nebude spolupracovat, dokud se za své výroky neomluví – a rapper si za nimi stojí navzdory všemu jako skála. 

Výroky odsoudila i Kim

V pondělí na slova, která pobouřila celý svět, zareagovala i Yeho bývalá manželka Kim Kardashianová (42). „Projevy nenávisti nejsou nikdy v pořádku či omluvitelné. Stojím s židovskou komunitou a žádám, aby to hrozné násilí a nenávistná rétorika směrem k ní okamžitě skončila,“ uvedla na sociálních sítích, kde ji sledují stovky milionů lidí. 

„Death con 3 na Židech“

Kanye veřejnost šokoval zejména vyjádřením, že „rozpoutá ‚death con 3‘ na židech“. Podle médií tím odkazoval na stupnici pohotovosti a připravenosti amerických ozbrojených sil DEFCON, kde třetí stupeň představuje zvýšenou připravenost oproti normálu. Americké židovské organizace jeho slova nazvaly „ohavným antisemitským útokem“. Rapper za svými výroky nadále stojí.

Video
Video se připravuje ...

Podívejte se, jaký zájem fotografů vzbudí jen cesta malé dcerky Kim Kardashian na hodinu baletu. Youtube

Fotogalerie
111 fotografií