Jak jen to všechno stíhá? Ivana Trumpová, do loňského ledna »první dcera« Ameriky, má i po odchodu z Washingtonu na Floridu věčně v patách fotografy. A tak se ví, kdy v Miami vodí děti – syny (9 a 6) a dceru (11) – ke koním, kdy chodí surfovat k moři anebo česat jablka.

Tak si fotografové před pár dny všimli i tmavých odrostů v její typicky blonďaté hřívě. „Tak aspoň, že ještě nemá šediny,“ komentovali to smířlivě čtenáři Daily Mailu.

3800 km na večeři

V neděli ji pak vyfotili na letišti v Miami (s již obarvenou hlavou), jak odlétá do 3800 km vzdáleného Los Angeles na tříhodinový pokec u večeře s profesionální celebritou a obchodnicí Kim Kardashianovou (42). Téma u stolu v luxusním podniku The Polo Lounge v Beverly Hills? Možná židovská otázka. Proti Židům totiž v poslední době zle brojí Kanye West (45), exmanžel Kim K. a donedávna podporovatel a přítel rodiny Trumpových. Ivanka totiž kvůli nastávajícímu manželovi Jaredu Kushnerovi v roce 2009 konvertovala k židovské víře a dnes jsou významnými představiteli moderního ortodoxního judaismu.

Nejblíž by pak Ivanka měla privátním letadlem a s vlastní ochrankou letět do Prahy, kde zřejmě byla naposledy o Vánocích 2012. „Praha je nejkrásnější město Evropy," tweetovala tenktrát ještě z mobilu Blackberry.

Metál od Zemana

Do vlasti své matky Ivany, která se v červenci zabila v New Yorku při pádu ze schodiště jejího 7patrového domu v srdci Manhattanu, jede kvůli páteční slávě na Pražském hradě. Z rukou prezidenta Miloše Zemana (78) tam má za maminku přebrat medaili Za zásluhy o stát. Podle posledních informací má Ivanka přistát v Praze až v pátek ráno.

V »novém« aeroplánu?

Jakým letadlem Ivanka do Česka dorazí, není známo. Shodou náhod se ovšem zrovna včera na letišti ve floridském West Palm Beach objevil otcův Boeing 757-200 ve zbrusu novém lakování s americkou vlajkou na ocasu. Firma Landlock na jeho renovaci v Louisianně pracovala několik měsíců.

Inspekce v ostrovním paláci

V průběhu minulého týdne Ivanka s rodinou stihla také inspekci pomalu dokončovaného paláce na ostrově Indian Creek. Ten podle zámořských zdrojů koupili za 24 milionů dolarů (596,5 mil. Kč), kompletně jej renovují a také přistavují jednu budovu. Ostrovu se na Floridě přezdívá »Bunkr boháčů«, má brány u vjezdu a vlastní policii. Stojí zde kolem 30 vil, v nichž bydlí celebrity jako zpěvák Enrique Iglesias (47) s tenistkou Annou Kurnikovovou (41), rozestavěno tu měla i legenda amerického fotbalu Tom Brady (45) s topmodelkou Gisele Bündchenovou (42). Ti ale práce s krachem manželství zastavili a nejspíš rozestavěnou vilu prodají.

Ivanka s rodinou zatím bydlí v luxusním věžáku Arte, kde za obří penthouse platí měsíční nájem 47 000 dolarů (1,166 mil. Kč)! Dovolit si to můžou, jejich majetek je odhadován na skoro 20 miliard korun.

Video
délka: 00:09.45
Video se připravuje ...

Pohřeb Ivany Trumpové Pavlína Horáková

Fotogalerie
51 fotografií