Rapper Jack Harlow o nedělním večeru místního času "přiletěl" v maketě letadla, jehož uličkou odkráčel na scénu v Prudential Center v Newarku v americkém státu New Jersey, aby zahájil předávání cen za hudební videa.

Právě Harlow převzal první cenu show, cenu za nejlepší spolupráci, a to za své hostování v písni "Industry Baby" amerického rappera s uměleckým jménem Lil Nas X, uvedla agentura AP.

Rapper Harry Styles vyhrál cenu album roku za "Harry's House". Předávání cen se nemohl zúčastnit kvůli své show v Madison Square Garden v New Yorku.

Nicky Minajová přijala cenu za avantgardní show, kterou podle MTV dostává za své umění, za hip-hop, který překonává bariéry, a za postavení světové superstar. Cena je pojmenována po Michaelu Jacksonovi. Minajová vzdala hold Jacksonovi, zpěvačce Whitney Houstonové a dalším hudebním ikonám, a hovořila o důležitosti psychického zdraví. Za klip k písni "Do We Have a Problem?", kterou natočila s Lil Baby, získala i cenu za nejlepší hip-hop.

Na pódiu se jako vítězové kategorie metaverze objevili i rappeři Eminem a Snoop Dogg a jako "globální ikony" kapela Red Hot Chili Peppers, která zahrála několik svých hitů. Jeden z členů skupiny, Flea, hovořil o své lásce k lidským bytostem spolu se šváby, stromy a špínou. Bubeník Smith věnoval cenu Tayloru Hawkinsovi, zesnulému bubeníkovi skupiny Foo Fighters, který zemřel začátkem tohoto roku. "Věnuji to Taylorovi a jeho rodině," řekl. "Miluji je a chybí mi každý den," dodal.

V show se překvapivě objevil i herec Johny Depp, vznášející se v obleku astronauta nad publikem sotva tři měsíce po verdiktu v ošklivém soudním procesu s bývalou manželkou Amber Heardovou, kterou žaloval kvůli pomlouvání. "Víš co? Potřeboval jsem tu práci," žertoval podle agentur devětapadesátiletý herec, snažící se znovu nastartovat svou kariéru. Později Depp vtipkoval, že je k dispozici "pro narozeniny, (židovský obřad) bar micva, svatby, buzení a cokoliv starého, co potřebujete".

Zpěvačka Madonna, která je s 20 výhrami nejvíce oceňovanou umělkyní v historii MTV, se stala jedinou umělkyní, která získala nominaci v každém ročníku během pěti desetiletí udělování těchto hudebních cen: 69. nominaci si vysloužila za své 14. studiové album "Madame X", poznamenala AP.

Video
délka: 01:04.51
Video se připravuje ...

Taylor Swift na červeném koberci, duben 2016 Youtube.com

Fotogalerie
517 fotografií