Ve věku 86 let zemřela country hvězda Mickey Gilley, jehož životní příběh inspiroval film Městský kovboj z roku 1980, kde si hlavní roli zahrál tehdejší hollywoodský lamač srdcí John Travolta (68). Zesnul v sobotu v Bransonu ve státě Missouri, kde pomáhal provozovat Mickey Gilley Grand Shanghai Theatre. Ještě minulý měsíc vystupoval, ale poslední týden byl ve špatném zdravotním stavu. „Odešel pokojně, se svou rodinou a blízkými přáteli po jeho boku,“ uvedla společnost zastupující Gilleyho v prohlášení, jímž zároveň potvrdila smutnou novinku.

Gilley, bratranec průkopníka rock'n'rollu Jerryho Leeho Lewise (86), otevřel „největší honky tonk podnik na světě“ v Pasadeně v Texasu na začátku 70. let. V polovině dekády byl úspěšným majitelem klubu a zaznamenal svůj první komerční úspěch s hitem Room Full of Roses, další songy, co lámaly žebříčky, na sebe nenechaly dlouho čekat - například Don't the Girls All Get Prettier at Closing Time či remake soulového hitu Stand by Me. Gilley se umístil na 42 singlech v top 40 v US Country Chart.

VIDEO: LESK! Putinův šokující projev. Dopravní peklo v Praze se blíží! A sebevražda syna Vyskočila.

Video
délka: 02:14.08
Video se připravuje ...

Putinův šokující projev. Dopravní peklo v Praze se blíží! A sebevražda syna Vyskočila. Bára Horáková

Získal šest cen Akademie country hudby a příležitostně pracoval také jako herec, například v seriálech To je vražda, napsala, The Fall Guy, Fantasy Island nebo Mistři hazardu. „Kdybych měl v životě jedno přání, přál bych si více času,“ citoval Gilleyho deník The Guardian z března 2001. Tehdy hudebník slavil své 65. narozeniny. „Ne že bych udělal něco jinak,“ smál se zpěvák. „Dělám přesně to, co chci dělat. Hraji golf, létám v letadle a vystupuji ve svém divadle. Miluji, že mohu dělat svou show pro lidi.“ Čas mu byl dopřán skutečně dlouhý…

Gilley měl v posledních letech zdravotní problémy. V srpnu 2008 podstoupil operaci mozku poté, co odborníci diagnostikovali hydrocefalus, tedy zvýšené množství tekutiny v lebce. Tehdy trpěl krátkodobou ztrátou paměti. V roce 2009 podstoupil další operaci po pádu ze schodů a v roce 2018 utrpěl zlomeninu kotníku a zlomeninu pravého ramene při automobilové nehodě. Přesto se však stále snažil vystupovat a bavit své fanoušky. Ti ho dnes oplakávají - stejně jako jeho čtyři děti, manželka a dvě exmanželky.

Fotogalerie
15 fotografií