Kenneth Tsang (†87), čínský herec známý svými vedlejšími rolemi drsných chlapů, jako byli policisté, zločinci a mistři kung-fu, zemřel velice náhle ve středu 27. dubna 2022 v hotelové karanténě v Hongkongu. Jeho smrt potvrdil jeho manažer Andrew Ooi, příčina smrti je však prozatím neznámá. A je to trochu záhada. Pan Tsang totiž procházel povinnou týdenní karanténou, kterou musí absolvovat všichni cestující do Hongkongu ze zahraničí. Zaměstnanci hotelu ho zhrouceného našli na podlaze hotelového pokoje a už mu nebylo pomoci.

Kdo by ovšem čekal, že příčinou jeho skonu byl tedy virus covid-19, ten by byl na omylu. Den předtím, než byl nalezen mrtvý, měl prý herec, který zazářil v roli severokorejského generála v legendární bondovce Dnes neumírej, negativní test na koronavirus, a rovněž prý neměl žádné zdravotní potíže. Je tedy možné, že se v jeho případě prostě projevil věk a jeho nečekaná smrt přišla z docela přirozených příčin. 

Zůstala po něm jeho manželka – tchajwanská herečka Lisa Chiao Chiaová (79), po jejímž boku prožil 28 let, a děti ze dvou předchozích manželství. Se svou první manželkou Lan Diovou měl syna a s druhou manželkou Barbarou Tangovou zase dceru.

VIDEO: Radim Uzel: Těžký průběh covidu a rakovina žaludku

Video
délka: 02:15.56
Video se připravuje ...

Radim Uzel: Těžký průběh covidu a rakovina žaludku Videohub

Kenneth Tsang se narodil v Šanghaji a začal hrát až po získání diplomu z architektury na Kalifornské univerzitě v Berkeley. Během své kariéry se objevil ve více než 200 hongkongských a hollywoodských filmech, a v oblíbených reklamách. Čínský režisér působící v Americe, tedy John Woo (75), jej obsadil v několika svých akčňácích, a právě role v těchto filmech Tsangovi otevřely dveře do Hollywoodu.

Tam se objevil v roce 2005 v oceňované Gejše, nebo v akční komedii Křižovatka smrti 2 z roku 2001, ve které hrál hongkongského policejního kapitána po boku Jackieho Chana (68) a Chrise Tuckera (49).

Fotogalerie
15 fotografií