Současné dění na Ukrajině nejenom stojí stovky a tisíce životů a nutí lidi prchat ze své rodné země, ale vráží klíny i mezi ty, co s válkou ruského prezidenta Vladimira Putina nesouhlasí. Rozkol vzniknul i v rodině ruského herce Vladimira Maškova, který zazářil například ve filmech Za nepřátelskou linií, kde se objevil po boku Owena Wilsona (53), či Mission: Impossible - Ghost Protocol, kde si zahrál pro změnu s Tomem Cruisem (59). Nyní vystoupil na shromáždění Vladimira Putina na podporu války. Ve své emotivní řeči zdůrazňoval, že hrdý ruský lid chce svět bez nacismu. „Stojíme za naši armádou. Za naším prezidentem,“ deklaroval.

Jeho dcera Marija, Máša Mašková, která již šest let žije v Americe a buduje si zde hereckou kariéru, sdílela na sociální síti příspěvek, v němž žádala Putina, aby ukončil tuhle noční můru. Příspěvek jí však byl smazán. Sdílela proto další, v němž vysvětlila svůj postoj. „V tuto chvíli jsou moji přátelé a příbuzní na Ukrajině bombardováni mou zemí, Ruskem. Nejedná se o speciální operaci. Tohle je skutečná válka,“ zdůraznila herečka, která přiznala, že nesouhlasí s postojem svého otce.

„Odpusť mi, tati... Odpusť mé nejmilovanější babičce, učitelce etiky a estetiky, a všem mým příbuzným a přátelům, kteří mají jiný názor. Mám tě moc ráda a nic se na tom nezmění. Doufám, že mě budeš i nadále milovat. A nic to nezmění na tom, že jsem Ruska a budu na to hrdá. Nestydím se za to. Ale trápí mě to. Mé srdce je s mým ruským lidem. Nevím, jak budeme žít dál. Moje duše je zase s lidem z Ukrajiny. Moje duše je nyní bombardována. Přestaňte. Prosím. Zastavte válku,“ psala na instagramu.

VIDEO: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na návštěvě nemocnice v Kyjevě.

Video
Video se připravuje ...

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na návštěvě nemocnice v Kyjevě. Facebook Volodymyra Zelenského

Z toho, co její otec prohlašoval na koncertě v Lužnikách, je v šoku. „Opravdu bych chtěla, aby všechno, co řekl, byla pravda,“ posteskla si Mašková a sdílela proslov herce Arnolda Schwarzeneggera (74), jenž na sociálních sítích vyzval ruské vojáky, aby nevěřili propagandě a ukončili válečné šílenství. Pro CNN pak uvedla, že je velice smutná z toho, kolik Rusů, včetně jejího otce, schvaluje válku. 

„Trhá mi to srdce, ale to nic proti tomu, co teď prožívají lidé na Ukrajině. Umírají. S otcem jsem si včera telefonovala, žádal mě, abych se okamžitě vrátila do Ruska i se svými dcerami, abych byla správná Ruska. Mám požádat o odpuštění za to, že jsem je zradila. Mám být s ruským lidem, se svým lidem, a pomoct jim bojovat proti ukrajinským nacistům...“ vrtěla hlavou zdrcená herečka.

Fotogalerie
42 fotografií