A že jich Björn za života vyzpíval! Podělí se s bývalou novinářkou, která mu po většinu času stála po boku, anebo „dělení kořisti“ proběhne jako v megahitu The Winner Takes It All, tedy vítěz bere všechno?

Ulvaeus byl ženatý dvakrát. První láskou, která mu řekla „ano“, byla jeho blonďatá kolegyně z kapely Agnetha Fältskogová (71). Brali se v roce 1971, tedy v době, kdy byla legenda jménem ABBA zrovna na vrcholu. Svou osudovou ženu ale potkal Björn až na novoročním mejdanu v roce 1978. Tehdy byl sice ještě ženatý s Agnethou, ale měli čerstvě po rozchodu a novinářka Lena Kallersjöová mu okamžitě učarovala. „Zamiloval jsem se do ní na první pohled,“ přiznal Björn.

S Agnethou se oficiálně rozvedl v roce 1979 a o dva roky později si vzal Lenu. Zplodil s ní dvě dcery, po jejím boku strávil většinu života, přesto však... „Po mnoha krásných letech jsme se rozhodli rozvést,“ vzkázali ve středu manželé ve společném prohlášení. Důvod krachu nezmiňují, prý chce jít každý z nich vlastní cestou.

Jak ale uvádějí švédská média, ani jeden z nich rozhodně neodejde z manželství s prázdnou! Deník Expressen dokonce zmiňuje, že během 41 let podepsali manželé celkem šest různých předmanželských smluv (deník Aftonbladet uvádí dokonce sedm)! Poslední zřejmě v roce 2013. List Expressen uvedl, že jen hodnota jejich společných úspor se pohybuje kolem 230 milionů korun, takže každému z nich by po rozvodu mělo zůstat na kontě zhruba 115 milionů korun.

Muzikál Mamma Mia! = zlatý důl

Většinu z celkového jmění, jež je odhadováno na téměř 6,5 miliardy českých korun, ale mají manželé v nemovitostech a různých společnostech. Spolu s multimiliardářem Connim Jonssonem vlastní muzeum ABBA, hotel Pophouse, hospodu Hasselbacken... Jejich společnosti Kopparnäset zase patří autorská práva na hudební katalog skupiny ABBA nebo muzikál Mamma Mia!, který je patrně největším zlatým dolem a továrnou na miliony. Kromě toho mají také od roku 1990 luxusní vilu, která stojí v lukrativní lokalitě na předměstí Stockholmu, nebo letní dům na ostrově Viggsö.

Překonali spolu leukémii

Manželé spolu byli v dobrém i zlém. V roce 2003 Leně diagnostikovali chronickou lymfocytární leukémii, která rodině obrátila život naruby. „Je to hrozné. Myslím na tu nemoc každý den. I na to, že s tím nemůžu nic udělat. Lékaři nedokážou říct, jak dlouho jí ještě zbývá. Lena může zemřít za šest měsíců, nebo za dvanáct let...“ svěřil se tehdy Björn švédskému Hälsoliv.

Video: Vítězná kapela roku Mirai: Jsem vyděšený, nedokázal jsem to přijmout, říká Navrátil

Video
délka: 02:23.04
Video se připravuje ...

Vítězná kapela roku Mirai: Jsem vyděšený, nedokázal jsem to přijmout, říká Navrátil. David Turek

Fotogalerie
27 fotografií