Němka Josi Mariaová zemřela jen pár dní poté, co svému početnému publiku na sociálních sítích oznámila, že bojuje s anorexií. „Ne, nevyfotila jsem tuto fotografii proto, že jsem pyšná na svůj vzhled. A ne, nevyfotila jsem ji proto, že chci motivovat lidi, aby vypadali jako já. Ve skutečnosti je důvod, proč publikuju tuto fotografii, ten, že jsem na cestě a chci, abyste se ke mně připojili. Chci s vámi sdílet mé myšlenky a ukázat vám, že aktivně bojuji s anorexií. Také chci říct, že bychom neměli schovávat svá pravá já. Nezáleží na tom, jaké psychologické onemocnění máme,“ napsala k jednomu ze svých příspěvků na instagramu, kde ji sledovalo více než 120 tisíc lidí. Po její smrti paradoxně počet sledujících ještě narostl.

I když se odmítala stát další obětí této zákeřné nemoci, nakonec jí přece jen podlehla. Josi zemřela během dovolené na Kanárských ostrovech, když poklidně usnula v náruči přítele a už se neprobudila. Ve spánku jí přestalo bít vyčerpané srdce.

Smrt mladé influencerky potvrdila její matka. „Srdce mě nekonečně bolí. Předchozí den jsme byly na nákupech a ty ses těšila na dovolenou. Následující noc jsi v klidu usnula v náruči svého přítele na Gran Canarii. Právě ti přestalo bít srdíčko,“ popsala na sítích poslední okamžiky své dcery.

Josi se vždy snažila vypadat před fanoušky šťastně a plná energie, při pohledu na její fotky ale běhá mráz po zádech.

 

VIDEO: Exkluzivní zpověď Prachařové bojující s anorexií: Jde to pomalu…

Video
délka: 02:39.20
Video se připravuje ...

Exkluzivní zpověď Prachařové bojující s anorexií: Jde to pomalu... Markéta Reinischová, Lukáš Červený

Fotogalerie
70 fotografií