Herečka Shannen Dohertyová je obrovskou bojovnicí. V únoru 2020 se svěřila v televizním pořadu nejenom s tím, že se jí rakovina opět vrátila, ale bohužel i s tím, že nemoc u ní prý dospěla do čtvrtého stadia, což s největší pravděpodobností znamená, že metastazovala do těla, a bohužel se již nedá léčit. Herečka s rakovinou prsu bojovala poprvé v roce 2015. Přestože prodělala mastektomii (operativní odstranění prsů) a po dvou letech intenzivní léčby se radovala, že je nemoc na ústupu, minulý rok si vyslechla od lékařů tu nejhorší možnou diagnózu. Zatímco by však mnohé ženy v ten moment rezignovaly na život jako takový, Shannen je jejich pravým opakem. 

V rozhovoru pro Entertainment Tonight se rozhovořila o svých přáních a plánech do roku 2022. Samozřejmě by si přála, aby někdo nalezl lék na rakovinu, ale uvědomuje si, že to asi není příliš pravděpodobné. Ráda by proto pomohla v rámci svých možností, zapojila se alespoň do nějaké osvětové kampaně a sehnala díky svému vlivu potřebné finance. „Pořád si říkám: ‚OK, co tedy mohu udělat, abych pomohla zvýšit povědomí o téhle nemoci, co mohu udělat, abych pomohla získat peníze k její léčbě, a co mohu udělat pro to, abych podpořila a posunula výzkum nejen pro sebe, ale i pro všechny ostatní, kteří trpí rakovinou?‘“

VIDEO: Shannen Dohertyová mluví o své nemoci

Video
Video se připravuje ...

Shannen Doherty mluví o své nemoci Youtube.com

Uvědomuje si, že se tento sen do roka nemusí splnit, jelikož ani ona sama neví dne ani hodiny. Má proto i o něco reálnější přání, která se týkají i jejího manžela, filmového producenta Kurta Iswarienka (47), jemuž řekla své „ano“ v roce 2011: „Opravdu doufám, že moje zdraví zůstane stabilní a že budu moci rozvíjet vztahy s manželem, mámou a přáteli. Kromě toho chci být i nadále před kamerou, protože moje práce mě pohání vpřed. Chci dokázat, že i jako onkologická pacientka jsem zaměstnatelná. Tak jako letošní rok, který byl fenomenální.“ V tom má rozhodně pravdu - v roce 2021 si například zahrála společně s Brucem Willisem (66) ve filmu Fortress, a po boku Mela Gibsona (65) se objeví v thrilleru Hot Seat.

Fotogalerie
84 fotografií