Na stránce Sociální pojišťovny visí oznámení, že jim Alagič stále dluží více než devět tisíc eur (229 tisíc korun), i když tomu tak podle jejích slov už není. Manželce rapera Rytmuse došla trpělivost poté, co jí byl obstaven bankovní účet. Proti neprávu, které na ni podle jejích slov páchá Sociální pojišťovna, povolala tým právníků a plánuje se efektivně bránit. Zveřejněný dluh jí prý způsobil v byznysu nemalé problémy a reálně už ani neexistuje. 

Sociální pojišťovna moderátorce a influencerce vyměřila dluh, když ze soukromé, fyzické osoby přecházela na právnickou osobu, čili firmu. A tady brunetka přiznala chybu. Označila se za flákače, který nestojí u poštovní schránky, avšak dluh vůči státní instituci si dala do pořádku. Aktuálně žádný nemá, ale její patálie pokračují.

Mezi dlužníky totiž její jméno stále svítí: „Mně vyměřují rok a půl dluh, stejně tak i poplatky s ním související za OSVČ (samostatně výdělečně činná osoba, pozn. red.), která je řádně zrušena. Několikrát tam byl dodán papír o zrušení OSVČ právě proto, že mi konstantně vyměřovali dluh a poplatky,“ vysvětlila pro Nový Čas palčivý problém Alagič. 

VIDEO: Rytmus už je v balkánské rodině Jasminy Alagič! Požádal tchána o její ruku?

Video
délka: 06:13.19
Video se připravuje ...

Rytmus už je v balkánské rodině Jasminy Alagič! Požádal tchána o její ruku? Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Její účetní úředníky kontaktovala. Dostala odpověď, že její případ ještě neměli čas řešit: „Moje paní účetní s nimi komunikuje, ale dali jí vyjádření, že se na můj případ ještě nikdo nepodíval. Není to útok na pracovníky úřadu, dostala jsem info, že jich je tam velmi málo. Nestíhají si přidělovat případy a řešit věci v zákonné lhůtě. A to je problém. Nikdo se nepodíval na můj případ, který už měl být vyřešen. I přesto přišla exekuce na můj účet,“ uvedla důvod, proč věc aktivně řeší.

Zároveň však dodala, že detaily případu ještě nechce zveřejňovat, protože ho mají v rukou její právníci: „Nyní je na místě, aby to v první řadě vyřešil právník tak, abychom uměli přijít s hotovou věcí na stůl a tam budou všechna fakta. Je mnoho věcí, kterým já absolutně nerozumím, právě proto jsem si před tím, než jsem si to dala na sociální síť, z každé strany ověřila, jestli jsem opravdu v právu a co k tomu můžu říct,“ řekla moderátorka. 

Fotogalerie
56 fotografií