Prezidentka Slovenské republiky Zuzana Čaputová měla v rámci klimatické konference tu možnost setkat se a především diskutovat s britským princem Charlesem (72). Společně hovořili o tom, jak Slovensko a Spojené království přispívají k ochraně klimatu, i o tom, že naléhavost klimatické krize pociťují zejména mladí lidé. Zároveň se shodli, že potřeba ochrany klimatu nepředstavuje pouze náklady, ale může být spojena i s velkými ekonomickými příležitostmi. Prezidentka se snažila jít všem příkladem – do Skotska odcestovala v neděli odpoledne běžnou komerční linkou.

Charles nebyl jedinou osobností s modrou krví, s níž měla tu čest hovořit. K dalšímu vzácnému setkání došlo s vévodkyní z Cambridge. Jak prezidentka ve svém příspěvku na sociálních sítích uvedla, Kate Middletonové (39) a jejímu manželovi princi Williamovi (39) také záleží na záchraně naší planety. S Čaputovou se setkali na jedné z doprovodných akcí summitu. „Kromě aktivit souvisejících s ochranou životního prostředí nás spojuje i téma duševního zdraví, ve kterém se princ William a vévodkyně Kate angažují. Sleduji jejich aktivity a jsou pro mě inspirací,“ svěřila se na instagramu Čaputová.

VIDEO: Rok s Čaputovou: Prezidentka promluvila o koronakrizi, Kuciakovi i problémech Slovenska

Video
Video se připravuje ...

Rok s Čaputovou: Prezidenta promluvila o koronakrizi, Kuciakovi i problémech Slovenska RTVS

„Několik členů britské královské rodiny vyjádřilo v posledních týdnech nespokojenost s nečinností světových lídrů, v krocích proti pokračující klimatické změně. Jak ve video proslovu na konferenci v Glasgow řekla britská královna Alžběta II. - namísto slov už nyní nastal čas na činy,“ dodala motivovaná prezidentka, jíž to velice slušelo. 

Zvolila krásné vypasované tmavě zelené šaty, v nichž vynikla její postava typu »krev a mléko«. Vlasy měla upravené do svých obvyklých vln, doplnila je decentním make-upem, a nešetřila širokými úsměvy, pro které se nejspíš zapíše do myslí všech zúčastněných.
Fotogalerie
42 fotografií