James Michael Tyler (59), který ztvárnil Gunthera, do Rachel (Jennifer Anistonová) po uši zamilovaného barmana z ikonické kavárny Central Perk, se v interview pro pořad Today stanice NBC rozhovořil o zákeřné rakovině prostaty, kterou mu zjistili v září 2018 při rutinní prohlídce.

„S tou diagnózou zápasím poslední tři roky. Je to rakovina ve čtvrtém stadiu. Poslední stadium. Takže mě pravděpodobně dostane,“ sdělil zdevastovaný herec. Zpočátku byli lékaři optimističtí, nádorové onemocnění ovšem začalo dramaticky „mutovat“.

„Propásl jsem několik testů a rakovina se na začátku pandemie koronaviru rozhodla zmutovat,“ pokračoval Tyler. Krátce po diagnóze mu lékaři nasadili hormonální terapii. „Stačilo vypít jednu tabletku ráno a jednu večer a bum, život se vrátil do normálu.“

Naneštěstí terapie po čase přestala zabírat, rakovina metastazovala do kostí a páteře a Tyler ochrnul na dolní část těla. To byl jeden z hlavních důvodů, proč se osobně nezúčastnil květnové speciální epizody Přátel. Místo toho měl několikavteřinový vstup přes videohovor.

„Chtěl jsem toho být součástí, plánoval jsem, že se objevím po jejich boku a zúčastním se všech těch zábavných segmentů,“ posteskl si James. „Zahořklo mi. Ale tak objevil jsem se alespoň takhle. Bylo to moje rozhodnutí nebýt tam fyzicky, nechtěl jsem to všem zkazit,“ dodal s tím, že kolegy herce a štáb se smutnou diagnózou obeznámil. Jen zkrátka nechtěl, aby návrat Přátel, který přišel po 17 letech a fanoušci ho napjatě očekávali, pokazila jeho nemoc...

Video: Co jste nevěděli o seriálu Přátelé? Tohle vás zaručeně překvapí!

Video
délka: 02:41.80

Co jste nevěděli o seriálu Přátelé? Tohle vás zaručeně překvapí! Videohub

Fotogalerie
65 fotografií