O hercově smrti informoval server Variety s odkazem na Lloydova přítele, producenta Deana Hargrova. Norman Lloyd se narodil 8. listopadu 1914 v New Jersey. Do hereckého sedla naskočil angažmá na Broadwayi, odkud po několika odehraných představeních přestoupil na vlak směr Los Angeles, a tedy Hollywood.

Za rozjezd své pestré a osm dekád trvající filmové kariéry mohl vděčit režisérovi Alfredu Hitchcockovi, který ho v roce 1942 obsadil do filmu Sabotér a v pozdějších letech ho usadil do režisérského křesílka pro seriály Zadáno pro Alfreda Hitchcocka a Alfred Hitchcock uvádí. O deset let později Lloyd spolupracoval s Charliem Chaplinem na legendárním filmu Světla ramp.

V roce 1971 Lloyd zrežíroval jednu z prvních epizod kultovního detektivního seriálu Colombo a posléze se pravidelně objevoval v seriálu St. Elsewhere. Český divák by si ho mohl pamatovat z filmů Společnost mrtvých básníků nebo Věk nevinnosti.

Poslední filmovou roli ve své kariéře ztvárnil v roce 2015 ve snímku Vykolejená, bylo mu tehdy 101 let. Televizi ovšem neopustil ani poté, co o tři roky později účinkováním v seriálu Fly pověsil hraní na hřebík úplně. Do své smrti působil coby porotce v různých pořadech a filmových festivalech.

Lloyd byl jednou ženatý. S manželkou Peggy (†98) se oženil v roce 1936 a byl jí po boku do její smrti v roce 2011. Z manželství vzešla dcera Josie, které je dnes 81 let.

VIDEO: Absolonová po rozchodu o dělení majetku! A další hvězda spočine na Malvazinkách

Video
délka: 02:04.00

Absolonová po rozchodu o dělení majetku! A další hvězda spočine na Malvazinkách Bára Horáková

Fotogalerie
11 fotografií