McKeownovo skonání potvrdila jeho rodina na facebookové stránce kapely. „S obrovským smutkem vám oznamujeme ztrátu našeho milovaného manžela a otce Leslieho Richarda McKeowna. Leslie zemřel náhle v úterý 22. dubna ve svém domě.“ Blízcí v závěru oznámení, ke kterému přišpendlili Leslieho fotografii, požádali veřejnost o soukromí. Neupřesnili, za jakých okolností zpěvák zesnul.

Skupina Bay City Rollers vznikla v 70. letech minulého století v Edinburghu a patřila k nejpopulárnějším skotským kapelám své doby. V první polovině dekády se ale chlapcům příliš nedařilo, většina vydaných singlů nedokázala oslovit potenciální posluchače ani žebříčky hitparád. Když v roce 1973 nahradil McKeown odcházejícího člena Gordona Clarka, nabrala kapela druhý dech.

Singl Remember (Sha-La-La-La) se umístil do první desítky hitů v UK Charts a popularita pětičlenné sestavy nabrala závratných výšin. Tzv. „Rollermania“ tehdy ochromila celý svět a hity jako Shang-a-Lang či Summerlove Sensation vyhrávala rádia ve smyčce. Počátkem roku 1975 patřili Bay City Rollers k nejprodávanějším kapelám v Británii. K dnešnímu dni mají na kontě přes 120 milionů prodaných alb.

VIDEO: Čenský přiznal strach ze seznamování. A Havlová se stala terčem kritiky

Video
délka: 02:27.60

Čenský přiznal strach ze seznamování. A Havlová se stala terčem kritiky Blesk

Fotogalerie
11 fotografií