Majitel společnosti Virgin tragickou zprávu oznámil na sociální síti Twitter. „Bolí mě to napsat, ale bohužel, stejně jako rodiče mnoha lidí v těchto covidových časech, zemřela na nemoc i moje matka Eve. Místo truchlení bych ale rád oslavil její neuvěřitelný život a radost, kterou přinášela všem kolem sebe.“

VIDEO: Obraz zkázy v Bransonově ráji: Trosky, metr písku v budovách i palmy vytrhané z kořenů

Video
délka: 00:30.84
Video se připravuje ...

Obraz zkázy v Bransonově ráji: Trosky, metr písku v budovách i palmy vytrhané z kořenů Instagram

Branson se o matčině smrti rozepsal i na oficiálních stránkách své společnosti. V textu ji opěvoval jako úžasnou ženu, která ho naučila hodnotu tvrdé práce. Filantropka neumírala sama, Branson zmínil, že jí do poslední chvíle společnost dělala jeho sestra Vanessa se synovcem Louisem.

Jmění miliardáře Bransona se podle Forbesu odhaduje na v přepočtu necelých 97 miliard korun. K této horentní sumě mu pomohla právě jeho maminka. Když byl ještě začínajícím podnikatelem, věnovala mu dle Daily Mailu asi tři tisíce korun, ze kterých rozjel svůj byznys.

Trpěla demencí

Zdravotní stav Eve nebyl před její smrtí dobrý. Bojovala s vaskulární demencí. Nikdy však neztrácela dobrou náladu a netajila se svou oblibou ve whisky. Po Eve zůstaly tři děti, 11 vnoučat a 10 pravnoučat. Její manžel Ted, Richardův otec, zemřel v roce 2011.

VIDEO: Tragický víkend showbyznysu: Zemřeli režisér Filip, zpěvák Stypka, hvězda Prostřeno! a folkový zpěvák.

Video
délka: 02:51.72
Video se připravuje ...

Tragický víkend showbyznysu: Zemřeli režisér Filip, zpěvák Stypka, hvězda Prostřeno! a folkový zpěvák. Blesk

Fotogalerie
47 fotografií