Světoznámé hvězdy - ať už podporující Donalda Trumpa (74), anebo Joea Bidena (77) - zveřejňovaly během volebního dne nejrůznější fotografie na sociálních sítích s hrdým prohlášením „I voted“, což přeloženo do češtiny znamená „hlasoval/a jsem“. Vzhledem k tomu, že každý hlas se počítá, a není pochyb o tom, že tentokrát to bude opravdu hodně vyrovnané, snažili se ti politicky angažovanější povzbudit své fanoušky, aby šli volit. Každý jedinec tak totiž může přispět k budování lepší budoucnosti Ameriky.

Poprvé v životě se k volbám vypravil například známý zápasník a bývalý boxer těžké váhy Mike Tyson (54) či herec Ryan Reynolds (44), jenž se proslavil rolí komiksového (anti)hrdiny Deadpoola. Informovala o tom s humorem sobě vlastním jeho manželka, herečka Blake Livelyová (33). „Bylo to Ryanovo poprvé. Měl strach, pochopitelně. Všechno se to stalo tak rychle. Jakože OPRAVDU rychle. Plakal. Předstírala jsem, že pláču taky. Po akci zavolal všem svým kamarádům,“ přirovnala návštěvu volební místnosti málem až k prvnímu milostnému aktu.

VIDEO: Biden během voleb navštívil rodný dům. Demokrat zašel i synovi na hrob.

Video
Video se připravuje ...

Biden během voleb navštívil rodný dům. Demokrat zašel i synovi na hrob. Reuters

Zatímco Livelyová erotično jenom naznačila, jiné celebrity se snažily své followery motivovat erotikou explicitní. Herečka Kate Beckinsaleová (47) ukázala pouze vypracované bříško a přes topík měla v překladu velký nápis „volte!“, další celebritky se s oblečením neobtěžovaly. Známá provokatérka Ireland Baldwinová (25), dcera hereckého dua Aleca Baldwina (62) a Kim Basingerové (66), se nechala nafotit v bazénu „nahoře bez“ a volební nálepky jí zakrývaly bradavky. Jejího příkladu následovala i o generaci starší komička Chelsea Handlerová (45).

Herečka Blanca Blancová (39) a modelka Claudia Romaniová (38) zase vsadily na „volební“ plavky. Modelka Elsa Hosková (31) ukázala těhotenské bříško se všeříkajícím nápisem. Kromě nich k volbám lákaly například herečky Michelle Pfeifferová (62) a Jennifer Anistonová (51) či zpěvačky Taylor Swiftová (30) a Beyoncé (39). A nezklamala ani zpěvačka Katy Perryová (36), která se jako obvykle předvedla v legračním kostýmu. Na známé a krásné dámy, co rajcovním způsobem lákaly americké občany k tomu, aby dali svůj hlas jednomu ze dvou kandidátů, se můžete podívat do naší galerie…

VIDEO: Trump ve volební den: Prezident přišel poděkovat do volebního štábu.

Video
Video se připravuje ...

Trump ve volební den: Prezident přišel poděkovat do volebního štábu. Reuters

Fotogalerie
32 fotografií