O smrti členky Činohry Slovenského národního divadla informoval server Plus 7 dní. Kristínová naposledy vydechla v neděli 14. června v domově důchodců v Bratislavě.

„I když bylo hodněkrát zle, přeci jenom bylo krásně. Stálo to za to,“ řekla herečka serveru pluska.sk rok před svou smrtí. Nebála se jí, naopak ji už vítala. „Nemůžu říct, že mě to tu nebaví, spíš, že tu už nemám co dělat. Jak už nemám čím přispívat, jaký má význam, že tu stále jsem? Strojek, který mám na srdíčku, už dochází, takže to s ním doklepeme,“ uvedla odevzdaně.

Video: Dcera Šiškové si vzala hvězdu z Hollywoodu! A skandál na Slovensku: Osahával Kramár maskérku?

Video
délka: 02:55.92

Dcera Šiškové si vzala hvězdu z Hollywoodu! A skandál na Slovensku: Osahával Kramár maskérku? Blesk TV

Eva Kristínová se narodila 5. srpna 1928 v Trenčíně. Po válce se přihlásila ke studiu herectví na Státní konzervatoři v Bratislavě. Odsud byla jen krůček k angažmá ve Slovenském národním divadle. Kristínová se kromě hraní na jevišti věnovala i rozhlasu a účinkovala ve filmech a seriálech. Objevila se například ve filmové klasice Kubo z roku 1965 nebo ve válečném dramatu Štyridsať štyri. V roce 2008 jí tehdejší slovenský prezident Ivan Gašparovič udělil státní vyznamenání Řád Ľudovíta Štúra I. třídy za zásluhy o demokracii a lidská práva.

VIDEO: Smutek vdovce Kolomazníka. Další rána a slova o vlastní smrti! A Dádě ochrnula ruka

Video
délka: 02:15.32

Smutek vdovce Kolomazníka. Další rána a slova o vlastní smrti! A Dádě ochrnula ruka 

Fotogalerie
4 fotografie