Yasmine Jacksonová (25) má za sebou drastický zážitek, na který hned tak nezapomene. O víkendu jenom o vlásek unikla smrti při zcela evidentně rasově orientovaném útoku! „Přímo u mého domu jsem byla sedmkrát bodnuta nožem, a to jenom proto, že jsem ‚negr‘,“ svěřila se na instagramu neteř Michaela Jacksona, slavného zpěváka, jenž stojí za hity Billie Jean, Thriller, Bet It či Heal the World. Zároveň sdílela fotky, na nichž jsou vidět její hrozivá zranění – a to jak zalitá krví, tak i po ošetření.

Jistá žena ji údajně pronásledovala na ulici a vulgárně jí nadávala. „Když jsem před ní utíkala, dostala jsem astmatický záchvat. Proběhla jsem kolem dvou mužů, ti mi ale nepomohli, a lidé v pozadí si vše jen natáčeli. Když mě ta žena chytila, začala útočit nožem, bodala mě a pořezala,“ líčila Yasmine děsivé okamžiky. Žena byla zadržena - nejprve byla její obvinění jen z ublížení na těle, později byl zločin překlasifikován jako pokus o vraždu. Neteř Jacksona nyní usiluje o to, aby došlo k obvinění ze zločinu z nenávisti.

Není pochyb o tom, že šrámy na její duši se budou hojit podstatně delší dobu než ty na těle. „Nemohu vůbec pohnout krkem a bojím se být sama,“ přiznává děvče, dcera zpěvákovy nevlastní sestry Joh'Vonnie Jacksonové (45), která jinak pracuje jako zdravotní sestra v americké Nevadě. „Modlím se k Bohu, aby uzdravil všechnu nenávist, kterou vůči lidem černé pleti můžete ve svém srdci přechovávat. Já jsem si tohle nezasloužila, nikdo si to nezaslouží. Oh, a mimochodem, jsem pořád ku*va hrdá na to, že jsem černá!“ zdůraznila Yasmine.

Ta nyní prosí lidi o finanční pomoc na charitativní stránce Go Found Me, jelikož ji čeká „dlouhý soudní spor“ - a ona sama by to prý nebyla schopna se svým platem utáhnout. Prozatím shromáždila na 18 tisíc dolarů, což je téměř 430 tisíc českých korun. Za tuhle částku by si už mohla dovolit prestižního právníka, který ji u soudu podrží.

Upozorňujeme, že fotky v galerii jsou hodně drsné…

VIDEO: Jacksonův šimpanz Bubbles mohl umět mluvit

Video
délka: 00:24.00

Jacksonův šimpanz Bubbles mohl umět mluvit /Youtube/

Fotogalerie
58 fotografií