Alecia Beth Mooreová, jak zní civilní jméno zpěvačky Pink, se na sociálních sítích svěřila, že vyšetření na koronavirus podstoupila společně se svým synkem Jamesonem (3). „Měli jsme příznaky viru covid-19. Náš soukromý lékař měl naštěstí přístup k testům. A můj test byl pozitivní,“ uvedla na instagramu. „Moje rodina byla již tou dobou v karanténě doma, a pokračovala v tom podle instrukcí našeho lékaře následující dva týdny. Před pár dny jsme byli znovu testováni a já jsem už naštěstí negativní,“ oddychla si známá pěnice, interpretka hitů Try, So What nebo Rise Your Glass.

Přesto je však nazlobená na přístup amerických politiků. „Je výsměchem a selháním naší vlády, že nezajistili, aby testování bylo šířeji dostupné. Tato nemoc je vážná a skutečná. Lidé potřebují vědět, že tato nemoc postihuje mladé i staré, zdravé i nemocné, bohaté i chudé. Musíme mít k dispozici bezplatné a přístupnější testy, abychom ochránili naše děti, naše rodiny, naše přátele a naše komunity!“ durdí se Pink, podle níž není fér ani to, že když člověk koronavirem onemocní, musí si léčbu platit sám. A pokud ji nekryje jeho pojistka, má zkrátka smůlu…

Jako poděkování a podporu všem zdravotníkům, kteří podle ní den za dnem bojují s touto nemocí v první linii, se rozhodla věnovat nemalou částku dvěma nemocnicím. „500 tisíc dolarů věnuji Nouzovému fondu nemocniční nemocnice ve Filadelfii na počest své matky Judy Mooreové, která tam působila 18 let v kardiomyopatii a oddělení transplantace srdce, a 500 tisíc dolarů krizovému fondu města Los Angeles. Děkuji vám za vaši profesionální péči, jste naši hrdinové!“ dodala Pink. Díky ní tak do fondů podporujícím všechny, co tvrdě pracují, aby ochránili své blízké, přibude neuvěřitelných 25,5 milionů českých korun – což je rozhodně chvályhodné.