Už když byl Michal Dočolomanský nemocný, se objevovaly první informace o tom, že v pokročilém věku změnil svou sexuální orientaci. A tyto spekulace zesílily po rozvodu s manželkou Martou, se kterou strávili více než 20 let.

Podle serveru Topky.sk byl poslední roky života oporou nemocného herce televizní technik Alexander Godo. Dočolomanský ale o tomto vztahu nikdy mluvit nechtěl. Když však do časopisu Slovenka poslal otevřený dopis, použil už spojení "můj partner".

Jak to skutečně bylo, se odvážil až po smrti slavného herce prozradit jeho dlouholetý přítel Oldo Hlaváček ve své knize. Hlaváček byl dlouholetým kolegou Dočolomanského a dlouho s ním sdílel divadelní šatnu. V knize mimo jiné vzpomíná: „Potřeboval jsem od něj půjčit vrtačku. Míša měl představení, a tak mi řekl, abych si pro ni k němu domů skočil, než dohraje. Když jsem zazvonil, otevřel mi náš společný přítel – velmi populární zpěvák, o kterém se vědělo, že je jinak orientovaný. Ptal jsem se ho, co tam dělá, a on mi odpověděl, že čeká na Míšu s večeří. Marta tam nebyla,“ prozradil na citlivé téma Hlaváček.

Po tomto odhalení se prý Dočolomanský na čas ztratil a s nikým nechtěl mluvit. „Nevím, co se stalo, ale zřejmě u Míši nastal určitý zlom a vpadnul do toho, ani nevěděl jak. Říkám to proto, protože kvůli tomu měl jednou položenou hlavu na mém rameni a plakali jsme oba nad jeho neštěstím, že se mu přestaly líbit ženy,“ dodal Hlaváček. 

Michal Dočolomanský 26. srpna 2008 v Bratislavě ve věku 66 let podlehl rakovině plic. 

VIDEO: Emília Vášáryová: Už padesát let neporušila jeden zvyk! Jaký?

Video
délka: 02:29.46

Emília Vášáryová: Už padesát let neporušila jeden zvyk! Jaký? Martin Balcar, Jan Jedlička

Fotogalerie
10 fotografií