Hollywood očekával, že jakmile se za moderátorský pultík Zlatých glóbů znovu postaví Ricky Gervais, bude se rozhodně na co dívat a poté o čem mluvit! A nutno podotknout, že Ricky v tomto ohledu nezklamal ani letos. Celým večerem zněla slova, která nutila zvláště přítomné hledět na celé vystoupení šokovaně s otevřenými ústy.

Už na začátku obecenstvo odrovnal vtipem na účet herečky Felicity Huffmanové (57), kterou český divák může znát zejména ze seriálu Zoufalé manželky jako „zoufalku“ Linette. Herečka si v loňském roce odseděla pár týdnů ve vězení za to, že podplatila prestižní školu za přijetí její dcery. Tuhle nešťastnou událost obrátil Gervais ve vtip, když pronesl, že na slavnostní galavečer dorazil v limuzíně, ke které mu zařídila SPZ právě zmiňovaná herečka. „Cítím se špatně za její dceru. Muselo to pro ni být to nejtrapnější, co v životě zažila,“ dodal k incidentu.

Poté šokoval, když prohlásil, že rok 2019 byl velmi produktivní pro „pedofilní filmy“: „Surviving R Kelly... Leaving Neverland... The Two Popes,“ nebál se jmenovat konkrétní počiny. Když pak začal mluvit o jedné z kontroverzních postav, neodpustil si rýpnutí do známého pedofilního miliardáře (†66). „Nakonec se ale na rozdíl od Jeffreyho Epsteina nezabil,“ neřídil se heslem „o mrtvých jen v dobrém“ Gervais. V hledišti pak bylo vidět, že jeho monolog o zesnulém Epsteinovi jen těžce rozdýchává herečka Cate Blanchettová (50), která vypadala, že každou chvíli omdlí.

Nit suchou nenechal například ani na oscarovém miláčkovi Hollywoodu Leonardu DiCapriovi (45), ze kterého si dělal legraci za jeho slabost pro výrazně mladší ženy. Řekl, že se Leo účastnil tříhodinové premiéry Bylo nebylo v Hollywoodu a „na konci filmu byla pro něj jeho přítelkyně už příliš stará.“ Herec, který seděl v hledišti, v současnosti randí s 22letou modelkou Camilou Morroneovou, se jen pobaveně smál pod vousy. Těžko však říct, co si o vtipu na svou osobu myslel.

„Nemůžete přednášet veřejnosti o ničem. Vy nevíte nic o skutečném světě. Většina z vás strávila ve škole méně času než Greta Thunbergová,“ vzkázal mimo jiné celebritám veřejně řešícím problematiku změny klimatu a globálního oteplování.

„Birdbox je film, ve kterém lidé přežívají tím, že jednají, jako by nic neviděli, něco jako pracovat pro Harveyho Weinsteina,“ narážel také na celosvětově známý případ producenta, který byl veřejně obviněn od řady známých hereček ze sexuálního obtěžování.

VIDEO: Oslnivé outfity na Zlatých glóbech roku 2018.

Video
délka: 02:51.67
Video se připravuje ...

Oslnivé outfity na Zlatých glóbech roku 2018. youtube.com/CelebrityFootage/BPŽ

Fotogalerie
88 fotografií