Julii Adamsovou proslavil horor Netvor z černé laguny, který natočila v roce 1954. O herečce se v mládí říkalo, že má nejkrásnější nohy. S tím souhlasila i filmová studia Universal, podle nich byly její nohy nejsymetričtější na světě, a tak je představitelé studia nechali pojistit na 125 tisíc dolarů.

O role ovšem neměla Julia Adamsová nouzi ani v pokročilejším věku, kdy se objevila v mnoha oblíbených amerických seriálech. Diváci ji mohli zahlédnout například v seriálu To je vražda, napsala, Beverly Hills 902 10, Melrose Place nebo Kriminálce New York, objevila se ale i v mnoha dalších.

Rodačka z americké Iowy se chtěla stát herečkou už od malička a její sen se vyplnil. Objevila se ve více než stovce rolí, naposledy si zahrála ve filmu Romana Polanského Bůh masakru. V mládí se nevyhýbala ani divadlu, v pokročilejším věku hrála hlavně v seriálech.

Julia Adamsová byla dvakrát vdaná. Manželství s Leonardem Sternem bylo sice plné vášně, ale vydrželo pouhé dva roky. Za Raye Daltona se provdala v roce 1955, porodila mu dva syny, ale ani toto manželství nevydrželo, rozvod přišel v roce 1978.

 

Fotogalerie
5 fotografií