Hlavní hvězda Kevin Spacey toho má za poslední den hodně za sebou. Veřejně se přiznal ke své gay orientaci v omluvě, kterou adresoval herci Anthonymu Rappovi za domnělé sexuální obtěžování, kterého se měl Spacey dopustit před více než třiceti lety.

Anthony se v rozhovoru pro server Buzzfeed přiznal k hrůznému zážitku, který se Spaceym má. Podle něj před třiceti lety na jedné ze Spaceyho párty se herec opil tak, že začal tehdy teprve čtrnáctiletého Rappa sexuálně obtěžovat. Měl ho dokonce zvednout do náruče a odnést do postele, kde si na něj lehl. Pak se prý Rappovi podařilo z domu zmizet.

V návaznosti na interview vydal Spacey prohlášení, že si na incident, který se měl odehrát tak dávno, už nepamatuje. "Ale pokud jsem se choval tak, jak popisuje, dlužím mu hlubokou omluvu za případné krajně nevhodné opilecké chování," vzkazuje Spacey. Podle něj ho to inspirovalo k tomu, aby se přiznal k faktu ze svého osobního života a odtajnil, že je gay.

Mnozí kolegové z branže mu vyčítají, že se rozhodl uveřejnit svojí sexuální orientaci ne proto, aby řekl světu pravdu, ale aby přiznání použil jako štít proti sexuálnímu obvinění.

Po skandálu, který se začal odvíjet v neděli dokonce Netflix zrušil seriál Dům z karet, ve kterém má Spacey hlavní roli. Společnost Media Right Capital, která společnost produkuje a Netflix, platforma, na které je vysílán, ke svému kroku vydali oficiální prohlášení.

"Novinkami o Kevinovi jsme velice znepokojeni. Podle natáčecího plánu se Spacey v tuto chvíli nenachází na place. V reakci na situaci se zástupci našich společností rozhodli navštívit natáčení seriálu, aby se ujistili, že se herci i štáb budou i nadále cítit v bezpečí a mají veškerou naši podporu."

Beau Willimon, tvůrce seriálu, označil Rappova obvinění za znepokojující. Podle něho ale za celou dobu spolupráce se Spaceym nebyl svědkem jakéhokoliv nevhodného chování ať už během natáčení seriálu, nebo mimo něj. Aktuálně probíhá natáčení šesté řady, která bude podle ohlášení společnosti Netflix poslední. Ačkoliv toto rozhodnutí přichází pouze den po odhalení sexuálního skandálu, společnost neuvedla, zdali je právě toto důvod pro zrušení úspěšného seriálu.

Spacey, kterého teď v Hollywoodu přirovnávají k Harveymu Weinsteinovi, producentovi, na kterého praská jeden sexuální skandál za druhým, se ale možná neobjeví už ani v šesté řadě. Podle spekulací bude jeho postava chybět kvůli dlouhodobým zdravotním problémům, které měla v předešlých sériích. Tomu nasvědčuje i to, že Spacey se prozatím natáčení poslední řady neúčastní a pracuje na novém filmu.

Kevin Spacey - vše o hollywoodském herci ZDE

Fotogalerie
15 fotografií