Spacey, držitel Oscarů za filmy Obvyklí podezřelí a Americká krása, tak podle všeho reagoval na historku, kterou médiím převyprávěl jiný herec, a to Anthony Rapp. Ten se svěřil s něčím, co se mělo stát už v roce 1986. V době, kdy se Rapp teprve začínal prosazovat na Broadwayi a kdy mu bylo teprve 14 let.

Rapp v rozhovoru pro BuzzFeed řekl, že tehdy navštívil večírek, který organizoval právě Spacey. Poté, co ostatní hosté odešli, ho měl Kevin odnést na postel a lehnout si na něj. Rapp, který prý viděl, že je Kevin namol opilý, ho nicméně ze sebe shodil a rychle odešel.

Kevin Spacey, hvězda seriálu Dům z karet, prohlásil, že je zděšený z toho, co Rapp říkal, a uvedl, že si to nepamatuje, protože se to stalo před více než 30 lety. Prohlásil nicméně, že i tak dluží Rappovi „upřímnou omluvu“ a že se omlouvá i za případné nevhodné opilecké chování. V druhé části svého vyjádření pak Spacey všechny překvapil.

„Rappův příběh mě povzbudil k tomu, abych řešil v životě další věci,“ začala hollywoodská hvězda opatrně, aby pak zcela jasně uvedla: „Celý život jsem měl milostné románky s muži a teď jsem se rozhodl žít jako homosexuál. Chci se s tím vypořádat upřímně,“ uvedl Kevin, který se svým přiznáním přispěchal v době, kdy Hollywoodem otřásá kauza producenta Weinsteina, který měl obtěžovat více než 13 žen a vynucovat si na nich sex.

Fotogalerie
5 fotografií