Jelikož manžel Ivety Bartošové Josef Rychtář odmítl vyhovět přáním Ivetiny rodiny ohledně jejího pohřbu, obě strany nyní konají na vlastní pěst.

Zatímco Rychtář vyvěsil parte Ivety Bartošové v pondělí na vrata jejího domu v Uhříněvsi, její maminka Svatava ho nechala zhotovit až dodatečně. Vzpomínkové parte s fotografií veselé Ivety pověsila na náměstí ve Frenštátě.

Do pravého horního rohu nechala napsat úryvek z Ivetiny nejoblíbenější písně Tichá píseň. Maminka v exkluzivním rozhovoru pro Blesk přiznala, že ji Iveta považovala za svou hymnu.

Dne 29.4. 2014 tragicky odešla ze života zpěvačka, paní Iveta Bartošová. Věnujte jí prosím tichou vzpomínku a přejte klid její unavené duši. Za zarmoucenou rodinu maminka,“ stojí na parte. Na hrobě rodiny Bartošových se objevila také kytice, která nese stužku s nápisem Ivetce, poslední sbohem.

Na rozdíl od vdovce Josefa Rychtáře podepsala jen sebe a svou rodinu. Rychtář si drze dovolil vyrobit parte jménem svým a jménem Ivetina syna Artura, její maminky a sourozenců, kteří však o zhotoveném parte neměli ani tušení.