O režisérské křesílko se na place v jižních Čechách dělili Jiří Chlumský (64) s Janem Hřebejkem. A právě on vyfasoval případ, který se ho osobně dotýká! „Paradoxně jeden ze dvou dílů, co jsem v sérii točil, byl inspirován vraždou zvukaře, kterého jsem velice dobře znal a pracoval jsem s ním,“ prozradil Blesku Hřebejk.

Trochu jinak

„Šlo o otřesný případ z devadesátých let, vraždu ve štábu,“ řekl režisér s tím, že víc zatím nemůže prozradit. „V našem díle to samozřejmě bude malinko jinak než ve skutečnosti, ale znal jsem všechny okolnosti, jak to tenkrát bylo,“ dodal Hřebejk.

Mohlo by se zdát, že natáčení tak osobní záležitosti bude pro něho náročnější, jako profesionál se ale od těchto věcí dokáže oprostit. „Z pozice režiséra se to až tak nevnímá. Člověk se soustředí na to, aby to hlavně co nejlépe ztvárnil a držel se scénáře,“ vysvětlil Hřebejk.

Zločin zůstává, města se mění

Po Plzni a Ostravě se »Místem zločinu« staly České Budějovice. Natáčelo se ale i na jiných místech jižních Čech, vražda zvukaře např. na zámku Blatná. Třináct případů napsaných na základě skutečných událostí bude vyšetřovat policejní tým složený z Davida Novotného, Judit Pecháček (dříve Bárdos), Leoše Nohy a Filipa Březiny, posílený o divákům známou vyšetřovatelku z Ostravy Pavlu Beretovou.

Video
Video se připravuje ...

Překvapivé přiznání Hřebejka v 7 pádech Honzy Dědka FTV Prima

Fotogalerie
23 fotografií