Martin pracoval v tiskařské firmě Antonína a když si začal s jeho manželkou Petrou (28), odhodlal se svého šéfa zabít. Vylákal ho na schůzku, kde ho ubodal. Filmaři si s případem trochu pohráli. Především tiskaře nechali zabít pistolí, namísto nožem.

„Na rozdíl od skutečného případu, který měl brutálnější povahu, jsou v našem krimi příběhu smyšlené postavy. Podobný však zůstává motiv pachatele,“ říká producent Martin Froyda.

Do seriálu přidali filmaři několik falešných stop. Pavla Beretová alias Ema Grodská a její parťák Honza Bermann v podání Stanislava Majera tak prověřují v souvislosti s vraždou vzácné obrazy, nalezených 100 tisíc na místě činu nebo i bývalého spolubydlícího tiskaře, který seděl v kriminále. Nakonec naleznou zásadní stopu a rozlousknou, že oběť stála v cestě lásce milenců.

Obří vrakoviště

Epizoda zavedla diváky do architektonicky velice zajímavých ostravských lokací, jako jsou například jedinečné Vítkovice postavené v rothschildovském stylu, oblast Dolních Vítkovic s legendární Bolt Tower nebo periferie s chudými pavlačovými domky. „Za zmínku stojí i úvod dílu, který byl snímán na obrovském ostravském vrakovišti, kde jsou vraky aut vyskládané snad do patnácti pater,“ upozorňuje Froyda.

Spáchal sebevraždu

Martin O. se ve skutečnosti trestu nikdy nedočkal. Ve vazební věznici spáchal v srpnu 2007 sebevraždu. „Obviněného našel dozorce okolo šesté hodiny ráno při pravidelné kontrole. Oživovali ho, ale marně,“ informovali ve věznici Na Hradbách. Obviněný muž si ze strachu z blížícího se soudního procesu (měl začít v září) podřezal žíly břitem holicího strojku. Zanechal i dopis na rozloučenou.

Fotogalerie
34 fotografií