Na soutěžících se za dobu natáčení začíná projevovat už únava. Aby dostali vzpruhu a novou krev do žil, přijdou je v úterý do kuchyně podpořit jejich nejbližší. A zůstanou v úžasu, když za nimi přiběhnou jejich malé ratolesti. Ti, kdo děti zatím nemají, se u pracovního stolu „poperou“ s rodiči či partnery.

A protože rodiny se často schází u sledování pohádek, budou právě ony pro společné vaření inspirací. A jak sami soutěžící prožívají přípravu jídla se svými ratolestmi?

„Vaření s dětmi je pro mě splněný sen. Když jsme se spolu dívaly na předchozí ročníky v televizi, říkaly jsme si, jak by bylo úžasné tam být a probojovat se do rodinné výzvy, abychom si tak já i moje děti splnily sen,“ svěřila se Ivka a Lubina s ní souhlasí: „Bylo skvělé si s dětmi zavařit v soutěži, bylo to milé překvapení, a i ony z toho měly skvělý zážitek.“

A bude se vařit o hodně. Někteří se dostanou na balkon, ti šťastnější si ještě zavaří rovnou o postup do TOP 6.

Hned v dalším díle, tedy ve středu, má porota pro soutěžící další překvapení. A z toho budou nadšené hlavně dámy. Tentokrát totiž za nimi zavítá Ryan Gosling české gastronomie – šéfkuchař Café Savoy František Skopec. Ten se specializuje na českou kuchyni a přetváří ji moderním způsobem, který však zároveň vzdává hold tradici. Přesně to bude i první úkol, s nímž se soutěžící budou muset popasovat. Komu však vaření tradičního jídla s trochou inovace nesedne, půjde z kola ven. 

Video
délka: 02:17.68
Video se připravuje ...

Jaké překvapení čeká na soutěžící v MasterChefovi v úterním dílu? TV Nova

Fotogalerie
41 fotografií