Přinesl si papíry, přerovnal nástěnku, pak se sehnul pro magnet, který mu upadl na zem. Pozdravil se s komparzistou a své dílo dokonal. Drobné seriálové epizodky Mirka Hanuše si všimli asi jen ti, kteří o ní dopředu věděli.

Aby taky ne, když se jeho silueta nástěnkáře v záběru mihla přes vnitroblok. Práci navíc si ale vymyslel sám. „Nabídl jsem, že bych se jako Korejs ujal funkce nástěnkáře, což mi k té postavě charakterově pasuje,“ prozradil.

Se svou postavou stárnoucího kriminalisty byl totiž tak srostlý, že na place zůstával, aniž by musel. „Neznám nikoho, kdo by to dělal. Někdy to dělávám, když mě natáčení baví,“ znovu potvrdil, že Korejs pro něj není jenom role.

Párkrát tak zůstal, i když své obrazy dávno dotočil. „Další práce mě nečekala a ani doma nikdo nebyl…“ vysvětlil v rozhovoru se scenáristou Janem Malindou (40). Díky tomu si »polepšil« o dva záběry navíc.

„Kluci režiséři mi to dvakrát dovolili. Zatímco kolegové točili kancelářskou scénu, já jako Korejs si v rozmazaném třetím plánu sehraju etudu,“ komentoval hlavní záběr na vyšetřovatele Ondřeje Vetchého (60) alias majora Kozáka, Petra Stacha (48) v roli kpt. Anděla a Juraje Loje (38) jako komisaře Netlíka. Hanuše můžete zkusit najít v deváté epizodě.

O co v tomto díle šlo? Když učitelka Jaroslava Lhotáková nepřijde do práce, mají kolegyně obavu o její bezpečnost. Oba manželé Lhotákovi jsou nalezeni zavraždění v rodinném domě v pražských Běchovicích. Zmizení obrazů, šperků a elektroniky ukazuje na loupežnou vraždu. Na místě činu se znovu řízením osudu ocitá i Václav Plíšek, kterého hraje Boleslav Polívka, a jeho úsudek jako vždy přispěje k objasnění případu.

Hit na celý rok

Z Korejsova kalendáře, který měl být v celém seriálu jen malým fórkem, se stal opravdový hit. Ihned po odvysílání epizody se po něm začali fanoušci shánět! Miroslav Hanuš tak jeho vydání inicioval a už ho prodává i Česká televize!

Video
Video se připravuje ...

Hanuš ve StarDance skoro trumfl Koptu: Kvůli zranění konec už před tréninkem!? Markéta Reinischová

Fotogalerie
82 fotografií