Naštěstí ho úplně za slovo nevzali, protože scenáristé přece jen zasedli k počítačům.

Poslední série

Bývalý šéf pražské mordparty Josef Mareš (58) odešel od policie a spolu s publicistou Janem Malindou (39) stvořili další, třetí a tentokrát prý opravdu poslední řadu. „Když jsme měli s Honzou nějaké diskuze nad textem, používali jsme jako rozhodčí dramaturgy Michala Reitlera a Tomáše Feřteka,“ prozradil Mareš.

Nové tváře

Diváci ve třetí řadě nepřijdou o Polívkovu postavu majora Plíška, ani o protivného sebestředného velitele Korejse v podání Miroslava Hanuše (59). Novinkou je nová posila týmu v podání herečky Barbory Bočkové (32). A poručík Sršeň alias Miroslav Vladyka (62) už nemá ježka, češe si pěšinku. Diváci se také mohou těšit na nápor techniky pro pokročilé: například porady po Skypu, elektronické knihy jízd či nové technologie při vyšetřování.

Vejdělek přemlouval Stašovou

ČT na podzim nabídne také čtyři nové komedie režiséra Účastníků zájezdu Jiřího Vejdělka (50) – Bezva zuby na zásnuby, Ruce v záruce, Ledviny bez viny a S písní v tísni. Natočeny byly podle scénáře Marka Epsteina a věnují se příběhům mužů a žen, které uprostřed životního běhu zastaví choroba. V komedii Bezva zuby na zásnuby se blýskne např. Simona Sašová (67). „Napřed vůbec nechtěla o natáčení ani slyšet. A pak mi vyhrožovala – běda ti, jestli nebudu dobrá,“ dal Vejdělek k dobrému.

Další detektivky

Pozadí událostí

Nová kriminální minisérie režiséra Jana Hřebejka (55). Děj je zasazený do univerzitního prostředí. Hřebejk obsadil k Petře Hřebíčkové (42), Jitce Čvančarové (44) a Luboši Veselému (60) i režiséra Jiřího Havelku (42).

Zločin na hranicích

Detektivní příběh z dílny ČT a rakouské ORF. Čerstvě penzionovaná rakouská policistka se setkává s mladým českým policistou. Společně zasahují proti nelegální hudební párty v pohraničí.

Video
délka: 02:38.36
Video se připravuje ...

Na MFF KV oceněný Bolek Polívka: Museli mě přesvědčit, že to není protekce Markéta Reinischová, Honza Jedlička

Fotogalerie
22 fotografií