I když mu k tomu pomůže výraznou měrou náhoda a dost možná i zásah »vyšší« moci...

„Jelikož většinou hraju chlapíka, který si neví s ničím rady, bude tentokrát divák velmi překvapen!“ slibuje Vladyka. Přestože má za sebou pěknou řádku filmových a televizních rolí, Sršeň je jeho vůbec první kriminalista.

„Detektiva jsem ještě nehrál a vždycky jsem chtěl. A hlavně mě bavila ta parta lidí, se kterými jsem spolupracoval,“ pochvaluje si natáčení seriálu ČT s milionovou sledovaností.

Operativec Sršeň je v 1. oddělení od samého začátku, i když scenáristé Josef Mareš (58) a Jan Malinda (40) původně plánovali roli otloukánka pražské mordparty jen jako okrajovou. Když ale viděli hrubý sestřih úplně prvního dílu a jak si Vladyka se svým Víťou poradil, rozhodli se dát mu větší prostor.

V právě vysílané třetí řadě mu dopřáli vyřešit už případ Flaška, kdy ho coby nadšeného amatérského modeláře jako jediného z vyšetřovatelů napadlo, že metanol se přidává do paliva motorků leteckých modelů.

Tato klíčová informace potom vedla k odhalení vraha. Na další Sršňův kriminalistický úspěch se můžete těšit v pondělním díle s názvem Tramvaj. V něm se uzavře i případ z předchozí epizody Taxivrah.

Díky natáčení Případů má prý Vladyka pár nových kamarádů z kriminálky. „Jinak ale pořád, když vidím četníka, raději zmizím! To mi nějak zůstalo z dob minulých...“ drží si od policie odstup dodnes. „Taky si ale myslím, že by si kriminalisté zasloužili lepší auta!“ dodává herec.

Kromě vášně pro letecké modely Sršeň rád vypráví vtipy, třeba jako tento: „Proč menstruující žena vaří na čtyřech plotýnkách? Proto!“ Anebo: „Jak vypadá švédská trojka? Muž a dvě ženy. A ruská? Dva muži a pes.“ Jenom se pak diví, že se jim směje jen on sám...

Video
Video se připravuje ...

Případ taxivrah: Davidu V. hrozí doživotí, policie ho dopadla ve vězení Jan Jedlička

Fotogalerie
57 fotografií