Pondělní večer byl soubojem dvou seriálů. Jeden novinkový uvedla FTV Prima – Pálavu, v níž skupinka Pražáků poznává krásy Moravy, seznamuje se s místním koloritem, koštuje víno a na dně skleničky hledá nový smysl života. Oproti tomu konkurenční Nova vsadila na osvědčenou klasiku – již sedmou řadu kriminálních Specialistů, kde skupinka ostřílených vyšetřovatelů hledá unesenou mladou ženu či pátrá po vrahovi důchodce, jehož tělo bylo nalezené v jezírku. Kterému pořadu dali ale diváci přednost? Podle webu Mediaguru, který se zaměřuje mimo jiné i na sledovanost, to byl souboj velmi vyrovnaný. 

Nejsledovanějším pořadem pondělního večera se v takzvaném „prime time“, tedy v hlavním vysílacím čase po 20:00, stal seriál Specialisté. Ten totiž sledovalo na 955 tisíc diváků, kdežto na Pálavu se dívalo „jenom“ 852 tisíc lidí. Rozdíl 100 tisíc je už značný...

V diváckých skupinách 15–54 a 15–69 byl ale nejsledovanější první díl Pálavy, ačkoliv, jak se říká, bylo to o prsa – zatímco příběhy z vinice si pustilo 677 tisíc lidí určitého věku, krimi s Martinem Dejdarem (57) v hlavní roli mělo v té samé kategorii 651 tisíc. Druhý díl Pálavy, jenž byl promítaný hned po tom prvním, ovšem výrazně poklesl, kdežto druhá epizoda sedmé série Specialistů si udržela solidní čísla i nadále.

Jak se zkrátka zdá, úspěšná Prima tentokrát moc nezabodovala. A to i přes nechtěnou reklamu s románkem herečky Denisy Nesvačilové (31) a scenáristy tohoto seriálu Petra Kolečka (38), mezi nimiž patrně během natáčení přeskočila ona pověstná jiskra – a on pak dal košem matce svého syna Jiříka (2) Anetě Vignerové (34).

Video
Video se připravuje ...

Denisa Nesvačilová na natáčení Pálavy: Mně se líbí v Čechách a líbí se mi Češi. Linda Štrobachová

Zatímco se Slunečnou se stala Prima takovým soupeřem Ordinace v růžové zahradě 2, že ji Nova nakonec stáhla na Voyo, v případě Pálavy se takový zázrak konat nejspíš nebude. Podle reakcí na sociálních sítích i na platfomě ČSFD je tento pokus o druhé Vinaře či seriálovou verzi Bobulí pro příznivce televizní zábavy spíše zklamáním... a utrpením. Servítky si ve své kritice rozhodně neberou, nejčastěji zaznívají slovní spojení jako „ukrutná slátanina“ či „ztráta času“. „Zkoukla jsem první díl... a u druhého jsem vydržela asi tak 10 minut. Dál už fakt né,“ mají jasno diváci. Uvidíme, jak se bude seriálu dařit příští týden...

Fotogalerie
75 fotografií