Úterý 7. prosince 2021
Svátek slaví Ambrož / Benjamín, zítra Květoslava
Oblačno 0°C

Moravskoslezské Prostřeno!: Syrové maso, slzičky a podpantoflák

/
 • Kdo nakonec zvítězí? Věřte, že to bude napínavé!
  8. listopadu 2021 ● 10:45

  Prostřeno se v týdnu od 8. listopadu odehraje v Moravskoslezském kraji, kde se o výhru 60 tisíc a titul nejlepšího hostitele utkají tři ženy a dva muži. Všichni chtějí u sporáku uspět, jen jeden však zvítězí. Podaří se to ale pomocí taktiky, anebo zaslouženě? A jak je to vlastně s těmi, co v soutěži už jednou byli? Měli by být posuzování přísněji? Tedy pokud se přiznají?

  Servírovaná menu budou tentokrát různorodá, od jídel s nádechem orientu přes italské dobroty až k české klasice. Koho zaujme národní kuchyně a komu zachutnají dobroty z ciziny? A kdo se bude věnovat výhradně jídlu a kdo taktice?

 • 1.

  Pondělí - Jiří

  Jako první se k plotně postaví mechanik Jiří (34). Ten chtěl původně nachystat italskou kuchyni, ale nakonec se nechal přesvědčit jinak. S přípravou menu mu totiž zodpovědně radila maminka a manželka, a tak Jirka nakonec vsadí na krevety na (kupovaném) bylinkovém másle s (kupovaným) česnekovým dipem a (kupovanou) bagetkou, rajskou polévku s parmazánem, kuřecí v krůtím kabátku s rýžovými kroketami a malinový dort. Ostatním to vadí. „Aspoň ten dip mohl udělat,“ zazní rozčarovaně. Rýžové krokety se pak Jiřímu vůbec nepovedou a sám kuchař to na sebe kajícně „práskne“.

 • 2.

  Pondělí - Jiří

  U stolu se bude hodně diskutovat o tom, jestli ocásek krevety patří k servírování nebo ne, a řešit se bude především to, kdo vládne Jirkově rodině. Pondělního hostitele totiž budou jeho spolusoutěžící podezírat z toho, že je pod pantoflem. Tak jak je to, jaký je Jirka manžel? A měl menu přizpůsobovat podle rad něžnějších poloviček své rodiny? Všechno to se dozvíte z první ruky. I to, zda Jirkovi není tato debata sama o sobě proti srsti…

 • 3.

  Úterý - Ivana

  Jako druhá v pořadí svůj kulinářský um předvede svobodná maminka Ivana (32). A právě její život bez partnera se stane ústředním tématem večera. Ivaně se přitom na toto téma vůbec nechce svěřovat, ale její soupeři jsou jejím osobním životem jako posedlí a celý večer se jí vyptávají na život svobodné matky a také na to, proč nemá partnera. A ani práci. Některé pány u stolu její přiznání, jak to má doma zařízené, upřímně dojme.

   

  VIDEO: Matka samoživitelka

  Video
  délka: 00:41.76

  Úterní Prostřeno!: Matka-samoživitelka 

 • 4.

  Úterý - Ivana

  Ivana připravuje jídla, která dobře zná. Nachystá sýrové třešně, celerovou polévku se slaninovým chipsem a krutonky, vepřovou panenku na malinovo-hroznové omáčce se salátkem a černým pomerančem a jako dezert připraví pěnovou vanu. Jsou to jídla, jaká doma často chystá. Ostatní ale její polévku zhodnotí jako příkrm pro děti… jenže syn Ivany dítě je a takové jídlo má rád. „Kdybych to vařila znova, udělám to úplně stejně. Takhle ji prostě dělám,“ krčí Ivana rameny.

 • 5.

  Středa - Elizabeth

  Ve středu předvede, co v kuchyni dovede, benjamínek tohoto týdne, teprve sedmnáctiletá studentka Elizabeth Jane (17). Ta menu dávala dohromady se svou rodinou, což se ne všem líbilo. Nad mladičkou studentkou oboru kuchař-číšník se dokonce vznáší podezření, zda to s ní někdo třeba nevařil. Elizabeth si totiž dopředu připravila dezert, což se ostatním spolusoutěžícím nepozdává. Uvěří jí, že všechno dělala sama, anebo za pouhé podezření poletí body dolů?

 • 6.

  Středa - Elizabeth

  Elizabeth chystá oblíbená jídla své maminky, která je pro ni inspirací a motivací ve zlepšování sama sebe. Pokrmy zní přitom krásně: Slaný závin a zeleninový salát, brokolicový krém se smaženou cibulkou, baby kuře s nádivkou s pomerančovým podkladem, zeleninovou oblohou a bramborem a na závěr bude mini Pavlova s malinami a borůvkami. A šmejdit se bude moct i ve skříních, jen ať se hosté podívají, jakou módu nosí hostitelka… Pánové si budou moct zkoušet dámské šaty. Budou jim slušet?

   

  VIDEO: Módní přehlídka

  Video
  délka: 00:47.24

  Středeční Prostřeno!: Módní přehlídka 

 • 7.

  Čtvrtek - Filip

  Čtvrteční soutěžní menu připraví hutník Filip (28), který se vůbec netají tím, že by rád vyhrál. Jídlo je ambiciózní, plněné rajče se sýrem a bagetou, vývar s játrovými knedlíčky a těstovinami, krůtí plněná roláda se šťouchanými bramborami, a na závěr koláč naruby. Filip nenechal nic náhodě a hodně si toho připravil dopředu. Tak moc, až se v tom sám zamotal. Dělal si totiž velké plány a nakonec sám pohoří. Nestíhá a je mu jasné, že to nebude nejlepší večer jeho života. Dokáže nakonec situaci zachránit?

 • 8.

  Čtvrtek - Filip

  U stolu budou padat ostrá slova. Vaří a lže, nebo je pravdomluvný? Kdo ho odhalí? Budou mít hosté pochopení pro Filipovu přípravu předem? První divočejší debata se strhne už třeba kolem nudlí v polévce. Jsou domácí, anebo ne? Filip nepotěší ani dezertem, rovněž včerejším, ve kterém budou hrudky. „Zkazil jsem ho úplně stejně jako to dnešní,“ vysvětluje Filip. Původně si hosté myslí, že je to kokos nebo ananas, ale není to tak – jde o nerozmíchanou mouku. A za to rozhodně pofrčí body dolů…

   

  VIDEO: Nudle

  Video
  délka: 01:00.40

  Čtvrteční Prostřeno!: Nudle 

 • 9.

  Pátek - Martina

  V pátek vaří podnikatelka Martina (34). Ta už je v Prostřeno! podruhé. Napoprvé jí to nevyšlo, dokáže tedy zvítězit napodruhé? A svěří se svým soupeřům, že v pořadu už účinkovala? Martina by se měla ze své první účasti poučit a vzít to celé z jiného konce. Ale zdá se, že to bude ještě větší propadák než její první účast… Menu je přitom lákavé, kanapky s variací pomazánek, hrášková polévka s krutony a slaninovými chipsy, panenka s pepřovým přelivem a domácí americké brambory, a na závěr minidortíky. Jenže Martina si nic nevyzkoušela dopředu a podle toho to taky vypadá...

 • 10.

  Pátek - Martina

  Vzhledem k tomu, že Martina celý týden nešetřila drsným hodnocením, jsou ostatní na její snažení velice zvědaví. A nebudou věřit vlastním očím. Někde se jí ztratí spousta času a Martina nebude stíhat. Martině se tak vrátí její kritika jako bumerang - ačkoliv leckdy skutečně na místě. Podávat syrové maso totiž asi nebylo původním záměrem, nepovede se ani pepřová omáčka, která je prý zdrclá. „Blé, já tam mám ještě krev,“ ošklíbá se nad svým talířem Elizabeth.  Na Martinu je toho moc a nakonec dojde i na slzy.

   

  VIDEO: Syrové maso a slzy

  Video
  délka: 00:54.56

  Páteční Prostřeno!: Syrové maso a slzičky 

 • 11.

  Galerie

  Jak dopadne celý týden? Kdo vyhraje? A bude to výhra zasloužená? Dívejte se každý všední den v 17:50 na FTV Prima, rozhodně vám nehrozí, že se budete nudit!
  Fotogalerie
  7 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy