Major Fišer plánuje odejít do důchodu a scenáristé mu rovnou naordinovali infarkt! Z vyšetřování zločinu v Chuchli proto poputuje do špitálu. I tak se ale natáčení, jež představuje v ději posun o čtyři roky, Pavelkovi zamlouvalo. „Jsem rád, že se kolem mé postavy pořád děje něco nového a že Fišera diváci uvidí zase v trochu jiné situaci. A samozřejmě jsem moc rád, že vůbec točíme. Když jsem přijel první den na plac, měl jsem najednou pocit, jako bychom se loučili včera,“ přiznal herec. Jeho major teď bude hlavně pomáhat v baru své ženě Vandě, kterou hraje Jitka Sedláčková (60).

Největší změny ale čekají policejní psycholožku Táňu. Právě tato křehká žena bude mít po Fišerově kolapsu na starost celé oddělení. „Nejdřív mě povýšení zarazilo,“ přiznala slovenská herečka. „Připadalo mi nepravděpodobné, že právě ona by mohla vést kriminálku. Ale pak mi došlo, že Táňa je vystudovaná kriminalistka, má za sebou policejní akademii, jen se pak zaměřila na psychologii. Takže odbornost k této funkci má,“ konstatovala Kolesárová. Další novinkou je čtyřnohý kámoš, kříženec. Psímu pomocníkovi při vyšetřování říkají David Matásek coby Michal Bříza a jeho parťák Junior v podání Vladimíra Polívky (32) po vzoru slavného policajta z Místa činu Schimanski.

Mezi Prahou, Bratislavou a Los Angeles

Jana Kolesárová je na roztrhání. Po Poldovi točila ještě kriminálku na rodném Slovensku. Měla skutečně rušné léto s náročnými přelety. Jen na skok se před několika dny vrátila do Los Angeles, kde žije a už zase musí pomalu balit. Od září opět točí v Česku další díly Poldy.

Bříza už je dědeček

Drsňák trochu ubral. David Matásek se stal díky dceři Míše v podání Elizavety Maximové (29) dědečkem. Právě na vnučce je nejlépe vidět, že poslední díl čtvrté série a první epizodu páté řady dělí 4 roky. Bývalý parťák, kterého hrál Igor Orozovič (37), je opustil, tak se Bříza snaží, aby nestrádaly.

VIDEO: Seriál Polda se loučí, prozatím: Čeká vás velkolepá akce!

Video
Video se připravuje ...

Seriál Polda se loučí, prozatím: Čeká vás velkolepá akce! FTV Prima

Video
Video se připravuje ...

Seriál Polda se loučí, prozatím: Čeká vás velkolepá akce! FTV Prima

Fotogalerie
12 fotografií