Příběh napraveného loupežníka Karaby, jeho odvážné dcery Aničky a trochu nešikovného prince Jakuba televize reprízovala už 18krát. I tak měl pokaždé milionovou sledovanost! K volnému pokračování dostal režisér Ivo Macharáček (44) zelenou až teď. Vznik pohádky byl už jednou odložen.

Sázka na klasiku

„Pokračování bude opět tou nejklasičtější pohádkou, která nestojí na vizuálních efektech, ale na příběhu, lásce, napětí. A samozřejmě v ní bude opět řada krásných písniček, které tentokrát složil Václav Noid Bárta,” prozrazuje režisér, jenž obsadil sestavu z původního příběhu. Do svých rolí tedy po deseti letech vklouzne nejen Tomáš Klus coby Jakub, ale také Ondřej Vetchý (58) jako Karaba.

„Bude tam celá stará parta, takže i Jirka Lábus. A na natáčení to budu mít z domu kousek, protože se to bude natáčet v Mníšku pod Brdy, kde s rodinou bydlím,“ raduje se Klus, který má tak o práci v dubnu postaráno.

Filmové plány

První klapka padne už zítra a natáčení bude pokračovat i v květnu v prostředí krásných zámků v Mníšku pod Brdy a Jindřichově Hradci. Filmový štáb se vrátí také do skanzenů v Kouřimi a Přerově nad Labem, kde se točily některé scény původní pohádky. „Oproti prvnímu dílu teď točíme pro filmové plátno. Pohádka bude mít mnohem větší výpravu s novými kostýmy,“ slibuje režisér Macharáček. Premiéra je naplánována do kin na 9. prosince 2021.

Nové tváře v příběhu...

Zvídavá princezna Johanka Z Jakuba (Tomáš Klus) je král, z jeho Aničky (Kamila Janovičová) královna a rodina se rozrostla o zvídavou princeznu Johanku (Valentýna Bečková). Ta nejraději tráví čas u milujícího dědečka Karaby (Ondřej Vetchý), který se rozhodl věnovat už jen hrnčířskému řemeslu.

Nezkušená královna Julie

Zlotřilí rádcové Lorenc (Jiří Lábus) a Ferenc (Miroslav Vladyka) byli vyhnáni z království, potloukají se po světě a hledají místo, kde by mohli znovu začít kout pikle. A mladá, nezkušená královna Julie (Veronika Khek Kubařová) ze sousedního království se stane vhodným nástrojem jejich pomsty. Že by nastal čas oprášit tajemnou bambitku, jež dosud ležela dobře ukrytá, a povolat na pomoc loupežníka Karabu? 

VIDEO: Tajemství staré bambitky se vrací: Volné pokračování úspěšné pohádky zamíří do kin letos před Vánocemi

Video
délka: 03:04.28

Tajemství staré bambitky se vrací: Volné pokračování úspěšné pohádky zamíří do kin letos před Vánocemi 

Fotogalerie
49 fotografií