Nový seriál České televize Zločiny Velké Prahy, v jehož hlavních rolích exceluje Jaroslav Plesl (46) a Denis Šafařík (26), podle webu Mediaguru.cz nadále zůstává nejsledovanějším pořadem nedělního večera - a také celého dne. V „prime time“, tedy v hlavním vysílacím čase, si ho pustilo 1 milion a 985 tisíc diváků. Daleko za sebou tak tyto detektivní případy z období první republiky nechaly české romantické komedie Líbáš jako ďábel, na kterou se na Nově dívalo 557 tisíc lidí, a Dvojníci, na které vsadila Prima. Ty totiž vidělo jenom 356 tisíc diváků. Případ zavražděné hudebnice, co si žila na vysoké noze a vydírala své bývalé milence, zkrátka zabodoval.

Milovníci kriminálního žánru si, jak se zdá, na podivné úhly kamery i neobvyklé vyvážení zvuku (příliš hlasitá hudba, zatímco mluvenému slovu není moc rozumět) Zločinů Velké Prahy již zvykají. To totiž ještě minulý týden patřilo k nejčastějším výtkám, co na sociální síti zazněly. Možná byla na vině ale příliš velká očekávání a automatické srovnávání s Hříšnými lidmi města pražského a s Četnickými humoreskami, jak příznivci českých detektivek nyní kajícně přiznávají. K novému seriálu začínají mnozí přistupovat podstatně shovívavěji.

VIDEO: Blesk Podcast: Skutečné zločiny Velké Prahy byly opravdu brutální, prozradil historik Galaš

Video
délka: 36:14.16

Blesk Podcast: Skutečné zločiny Velké Prahy byly opravdu brutální, prozradil historik Galaš. Jiří Marek, Lukáš Červený

„Tento díl byl zatím nejlepší. Herci se snaží, seč můžou, ubylo i nelogičností... Snad už to bude jen lepší a lepší. Chtělo to možná scénáristicky víc propracovat. I když stále je to lepší než Hlava medúzy,“ domnívají se diváci na oficiálních facebookových stránkách ČT, podle nichž je největší slabinou seriálu, poněkud paradoxně, jeho děj – vraha totiž člověk uhodne již na začátku, a pak jen čeká, až se ke střenému závěru doberou i vyšetřovatelé. „Včerejší díl byl poprvé jakž takž vykreslený a zábavný. Doteď to byla nuda. Ale vydržela jsem, očekávaje věcí příštích.“

Kritiky se dočkal v podstatě snad jenom benjamínek mezi detektivy, mladý praktikant v podání Šafaříka. Tomu, jak se zdá, diváci nemohou přijít na jméno už od dob, kdy se objevil v pohádce Kouzelník Žito. „Až na toho Nováčka se na to dá už celkem koukat,“ shodují se v internetových diskuzích. Valná většina je ale přesvědčená, že je okatý herec dvojníkem Václava Neckáře (77). „Stejný hlas a podoba by tam také byla. A podobný herecký projev!“ žasnou nad ním.

Té podoby si je mimochodem vědom i sám Šafařík, byť žádné výhody v tom nevidí: „Já nemám fanynky jako pan Neckář, já snad nemám fanynky ani jako Denis Šafařík,“ posteskl si na tiskové konferenci.

VIDEO: Blesk Podcast: Langmajer sexappeal z tlamy nevymaže, Plesl v roli exceluje, řekl režisér

Video
délka: 37:08.04

Blesk Podcast: Langmajer sexappeal z tlamy nevymaže, Plesl v roli exceluje, řekl režisér Blesk

Fotogalerie
59 fotografií