Na soutěžící v dnešní první výzvě čekalo devět mořských, pro většinu z nich neznámých ryb. Porotci nezapomněli na Chilinin minulý triumf a opět ji nechali přerozdělit suroviny. Klenot výzvy připadl tentokrát Romanovi – k pultu si odnesl obávanou jedovatou ropušnici.

Počáteční stres s přípravou neznámých ryb odstartovala Pavlína, která se u pultu málem zhroutila. „Nevím, co s ní,“ postěžovala si nad metrovou rybou, a úplně zbytečně; Kašpárek ji za precizní vyfiletování, srovnatelné s kdejakým „sushi masterem“, vychválil do nebes. A nakonec zabodovala i ochutnávání.

Pája si koledoval

Pája, na druhou stranu, upadl u poroty v nemilost. Jeho tristní průprava a naprostý chaos během vaření odpovídal výsledku – z jídla bylo trio znechucené. „Tohle je na vyřazení,“ řekl o pokrmu Kašpárek. Na balkón se se svou geniální bouillabaisse z ropušnice dostal Roman. Porotci vylízali talíř. Nahoru do bezpečí ho poté následovali Pepa a Pavel Berky.

VIDEO: Hubená Viki z MasterChefa šokovala v show kily navíc: Mohl za to drsný rozchod!

Video
délka: 18:07.48

Hubená Viki z MasterChefa šokovala v show kily navíc: Mohl za to drsný rozchod! Markéta Reinischová, Lukáš Červený, instagram

Druhá část výzvy byla poněkud záludnější. Každý soutěžící měl uvařit jídlo z deseti surovin. Jakmile se s plnými koši dostavili k plotnám, porotci jim oznámili, že se bude vařit ve dvojicích. Valná většina byla za tento příjemný zvrat šťastná, Pavlína ovšem nešetřila silnými slovy – vařit musela s Pájou. „To je v pr*eli,“ uznala nezaobaleně.

Rozhozená Pavlína

Po půl hodině zcela klidného, harmonického a duhou zalitého vaření jim porotci s šibalským úsměvem na tváři oznámili další změnu – každý z dvojice vaří sám za sebe a proti tomu druhému. Nejhůř to nesla Pavlína, která si vlezla pod stůl a zakřičela do útěrky. Byla to ale Chili, kdo se pár minut před koncem bál o vlastní zástěru. „Chili, co to máte v tom kastrůlku vpředu?“ zděsil se Kašpárek nad černým kouřem. Chili spálila omáčku. „Dopr*ele,“ vyjekla hrůzou po vzoru Pavlíny.

I bez omáčky bylo ale její jídlo natolik dobré, že se společně s Evi a jejími ravioly a Pavlínou a její dokonale propečenou svíčkovou podívala na balkón. Ze soutěže nakonec vypadl Pája.

Pája podruhé a naposled z kola ven!

„Pájo, mně se na vás líbí to, že z toho aroganta, který tady nastoupil, se stal správný chlap a toho já si na vás vážím,“ loučil se s ním Přemek Forejt.

„Mé chování se změnilo a získal jsem více pokory nejen k porotě, ale také k surovinám,“ uznal Pája. Mamince trofej sice nedonese, ale zato si odnesl spoustu cenných zkušeností.

A co si o vyřazení Pavla Švece alias mamánka Páji myslí televizní diváci soutěže MasterChef Česko? „Maminka bude mít radost, že to dotáhl tak daleko,“ zní rýpavý komentář na adresu vypadlého Páji. „Já jsem zklamaná, čekala jsem na telefonát mamce!“ přidala se s ironií další komentující. „To bylo jasné, že Pavel vypadne, pořád u něj něco hledali, aby ho mohli kritizovat,“ myslí si další, že Pája v očích porotců byl už jasným kandidátem na vyřazení ze soutěže MasterChef Česko. „Doufala jsem, že Pája půjde domů, hlavně ať už se nevrací,“ nepárala se s tím jiná divačka.

Porota nadržuje Pavlíně?!

„Hrůza, hrůza, hrůza, jsem zvědavá na sledovanost po prázdninách,“ zhodnotila poslední epizodu pohoršená komentující, která stejně jako většina narážela víc na výkon nenáviděné Pavlíny, než na Pájovo vyřazení. „Byl jsem donucen se dívat na můj premiérový díl. No, už se nedivím, že celá republika hejtí Pavlínu. To je sebestředné lidské dno. S chutí jsem si odflusnul. Trochu mi přijde, že jí porota nadržovala, ale neviděl jsem a ani neuvidím další díly, takže těžko soudit,“ odsoudil další divák nekompromisně nejen Pavlínu, ale také porotu, která v očích mnohých brýlatou amatérskou kuchařku upřednostňuje před ostatními soutěžícími a její  kuchařské výkony dle nich nehodnotí objektivně. „To, co porota předvádí s Pavlínou, je už fakt nekoukatelné. Na talíři velké h...., ale hlavně, že tohle by porota chtěla jíst každý den,“ rozčilovala se nejmenovaná žena nad hodnocením poroty, která byla unesená z vepřové panenky Wellington, kterou Pavlína v poslední výzvě připravila. 

VIDEO: Soutěž opustil mamánek Pája

Video
délka: 00:54.40

Ze soutěže odešel mamánek Pája TV Nova